Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

České, slovenské a československé dějiny 20. století VII.

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

České, slovenské a československé dějiny 20. století VII. Originální název: České, slovenské a československé dějiny 20. století VII.
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání:
Oftis - 2012
ISBN: 978-80-7405-185-2
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Oftis (2012) 978-80-7405-185-2

Kolektivní monografie České, slovenské a československé dějiny 20. století VII. je v pořadí již sedmým příspěvkem k soudobým českým, slovenským a československým dějinám z dílny mladé vědecké generace, která se v reprezentativním zastoupení setkala na počátku dubna roku 2012 na Filozofické fakultě UHK. O svých výzkumech a jejich výsledcích zde diskutovali posluchači doktorského studia a historikové mladších generací.

Hradecké setkávání mladých vědeckých pracovníků historických oborů má dnes již několikaletou tradici. Akce zamýšlená původně jako prostor pro setkávání té nejmladší badatelské generace, tj. doktorandů historických věd, se postupně stala záležitostí prestižní, což dokazuje stále se zvětšující počet zájemců o ni. Se svými příspěvky přijíždějí do Hradce Králové nejen postgraduální studenti, ale rovněž odborní asistenti, z nichž mnozí mají již namířeno k habilitačnímu řízení, pracovníci vědeckých institucí, archivů, knihoven, muzeí akademií věd, dále pedagogové atp. Témat, jimiž se zabývají, jsou značně rozmanitá. Z několikaletých zkušeností víme, že většina autorů s prezentovanými výsledky svého bádání dále pracuje, dokáže je zpřesňovat a dospět tak často k velmi překvapivému poznání historické skutečnosti. Mnozí z nich navíc vynikají neotřelými interpretačními schopnostmi, disponují širokým nadhledem nad zkoumanou problematikou a komplexním viděním historických faktů a jejich souvislostí. (Založil/a: TeJoUsHeK)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace