Politické strany I.díl 1861-1938

Politické strany I.díl 1861-1938

Podtitul: Vývoj politických stran a hnutí v českých zemích a Československu v letech 1861—2004

Doplněk - 2005
ISBN: 80-7239-178-X

Doplněk (2005) 80-7239-178-X 1024

Dvoudílná publikace je výsledkem několikaleté práce početného vědeckého autorského kolektivu. Monografickým způsobem zachycuje dějiny všech významnějších politických stran a seskupení na našem území od vzniku a konstituování prvních politických subjektů počátkem šedesátých let 19. století až po nejbližší současnost a spojuje hlediska historická, politická i sociologická. Zaplňuje tak dlouholetou, negativně vnímanou mezeru v naší historiografii a svým rozsahem, kvalitou i způsobem zpracování poslouží jak odborníkům a studentům, tak laické veřejnosti. Kromě toho, že přináší řadu zcela nových poznatků, uvádí též na pravou míru mnohá fakta, jež byla v minulosti dezinterpretována či zamlčována. Publikace je doplněna rejstříky a obrazovou přílohou v každém z obou dílů a rozsáhlou výběrovou bibliografií. (Založil/a: addelka)