Mrazení

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0249-9

Argo (2010) 978-80-257-0249-9 339

V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy. (Založil/a: japol)

Keatin
  3. 12. 2012, 9:26
Proč ne. :) Hezká kniha určená k oddechu. Není to nic, co by ohromilo svět, ale musím říci, že jsem si u toho hezky odpočinula, užívala jsem si jednoduchého příběhu ...i když už stokrát omílaného v různých obměnách, co naplat. :)Čekala jsem propracovanější příběh, napínavější, tady jakoby nic nebylo dotáhnuto do konce, což je škoda.

A jen tak na okraj, ...to rodičům nevadilo, že jejich sedmnáctiletá dcera má každý den ve svém pokoji spolunocležníka? :) Asi jsem puritán. :)
Bloodym
  4. 12. 2013, 19:33
Co se mi opravdu moc líbí je obálka, kvůli které mě kniha vlastně zaujala. Příběh je podán velmi pomalu, skoro až lyricky. člověk si na to musí zvyknout. Ale až se tak stane, bude mít před sebou hezký odpočinkový příběh vhodný na nedělní večer ke krbu a čaji.
LeaLea
  16. 9. 2011, 12:04
Docela pěkná knížka, i když mi děj úplně neplynul. Líbily se mi slovní obraty, ale bez dalšího dílu bych se klidně obešla. Otevřela jsem Váhání už před časem... no a pořád ještě jsem na druhé kapitole. Snad na Maggie časem přijde nová chuť.
Fade
  3. 6. 2011, 20:24
Celou knihou se prostě proplétá ATMOSFÉRA...Jak v angličtině, tak v češtině to zní úžasně. A možná jsem sice párkrát chtěla Sama ukamenovat za to jeho opatrné chování, ale nakonec jsem mu vždycky odpustila ;-)
Majuska
  30. 3. 2011, 21:53
Kniha se mi libila, Mrazeni je vcelku originalni, vtahne do deje. Je to takove lehci cteni,ktere proste musite docist do konce.Libilo se mi, ze po vsech tech upirech (mam je rada, ale zmena je prijemna) nastala malinka zmena :) stejne jako Blueberry se mi libilo rozdelenni hlavnich roli, silna Grace a plachy Sam pekne ozivily jinak stale omilany dej. Celkove hodnotim vic nez kladne
Lucianna
  22. 3. 2015, 17:19
Četla jsem to s nelibostí a musela jsem se do čtení hodně nutit. Ne že by to bylo o ničem,to ne, ale spíše bych řekla, že mi nesedla a věděla jsem, jak to nakonec dopadne. Na mé poměry jsem ji četla fakt dlouho. Otevřela jsem ji někdy o vánocích.. Pak jsem přestala číst. Tak jsem se nakonec donutila se to přečíst. Hlavní plus bylo, že naprosto miluju vlky. To jsem zdílela s hlavní hrdinkou a nakonec jsem cítila závist, že oni se mohou přeměnit a já ne. :-D
Ailees
  1. 7. 2011, 18:37
Přebal knihy je naprosto geniální - prostě jsem neodolala, tuhle knihu jsem jednoznačně musela mít :) Po přečtení jsem lehce na rozpacích. Styl je okouzlující, ale ta dějová linie... Samovo skládání písní mi jen lehce lezlo na nervy - zato závěr mě skoro přivedl k zuřivosti. Ráda bych věděla, co těmi biologickými pokusy na lidech/vlcích autorka sledovala. Koupit si druhý díl? Přebal je opět nádherný - ale ne, děkuji, nechci.
Daletth
  9. 7. 2015, 10:33
Jasně, Mrazení je lehce naivní a kdybych se snažila (nedalo by to ani moc práce), našla by se tam spousta logických nesrovnalostí. Jenže autorka má takový talent, že jsem v tom ty chyby prostě vidět nechtěla. Dokáže skvěle vyvolat atmosféru, její postavy mají věrohodné motivace a jsou živé (bez ohledu na to, zda jsou sympatické, nebo ne). A i když to místy s patosem trochu přehání, většinou je její text velice příjemný - lyrický a snový. Líbí se mi, jak dokáže perfektně vystihnout hloubku pocitů.
I když jsou její novější knihy v mnoha ohledech lepší, Mrazení je dobrý úvod do série.
Blueberry
  6. 10. 2013, 19:50
Mrazení, mrazení, mrazení - až mi z toho běhá mráz po zádech... He-he, nene, žádná hrůza se nekoná ba naopak. Sam je naprosto kouzelný a Maggie Stiefvater mi vyrazila dech svým poeticky laděným spisovatelským umem. Psát tak jako ona, to by se mi líbilo. A ať si říká kdo chce, co chce - Mrazení je pro mě velmi oblíbeným a kvalitním počtením.
Ruxandra
  23. 12. 2011, 10:19
Četla jsem již před časem a popravdě mě to nejprve zaujalo obálkou. Grafické zpracování všech tří dílů je podle mě krásné. Pokud si dobře vzpomínám, líbilo se mi na příběhu že je takový jiný, narozdíl od knih, které jsem do té doby četla. V téhle romanci byli klasické role muže a ženy poněkud otočené - silná Grace a citlivý Sam - to se mi velmi líbilo. Příběh ve mě ještě dlouho po přečtení zanechal stopu. Bylo by však lepší, kdyby tímhle dílem končil...
Beornottobe
  4. 12. 2010, 15:35
Děj jako takový se dal přežít, ale nehorázně mě štvala postava Sama :D Ten kluk mi prostě pil krev, když nebyl ve vlčí kůži. Byl strašně uklepaný, citlivý, bojácný, ze všech kravin dělal písničky a když se v jedný kapitole zmiňoval ten Jack, že sežral toho psa jako vlk, tak se tomu ten Sam smál...přitom on je vlk a kdyby někdo chtěl sežrat vlka, tak mu asi do smíchu neni co?
Zkrátka a jistě mě ten člověk strašně iritoval a nejen díky němu nemám v plánu si přečíst další díly, ačkoliv ty obálky jsou fakt pěkné..(ale to je tak jediné no..)
Míša.L
  1. 8. 2013, 21:15
Bylo to milé a kouzelné.... Ale něco tomu chybělo... napětí! Možná změním názor, ale teď si myslím, že další díly už číst nebudu.
martinexa
  11. 8. 2013, 13:15
Pro mě tato kniha byla velké zklamání, čekala jsem něco víc. Bohužel mě to za srdce nechytilo a hlavně mi nesedly postavy v knize. Škoda. Nevím jestli má vůbec cenu číst pokračování.
pegerren
  18. 2. 2012, 15:17
jo-dobrý. Kniha je trochu moc poetická na můj vkus, ale je příjemná. Postava Grace mi byla sympatická a co se týče Sama-jsem spíše na drsňáky než na tyhle jemné chlapce, ale zase příjemná změna a podle mě po tom co si kluk zažil v dětství se nemůžeme divit, že je trochu citlivější :o)
Samie
  29. 5. 2012, 21:32
Hodně dobrá knížka. Jen je škoda že tam skoro žádný vzrůšo nebylo, ale tak přesto je to krásně napsané.
baru.p19
  30. 11. 2016, 21:55
Nějak mě to nenadchlo. V půlce knihy jsem stále neměla důvod číst dál. Vůbec mě nezajímalo, co se stane a jak se to stane, takže za mě možná i méně než 3 hvězdy
LiberLady
  19. 10. 2016, 7:02
Miluji Maggie Stiefvater. Dle mého názoru je to velmi kreativní spisovatelka. Sam a Grace zůstávají v mých myšlenkách i dlouho po dočtení jejich příběhu. :)
Louicy
  4. 7. 2016, 0:27
Četla jsem ji přibližne ve třinácti letech a v tu dobu mě bavilo moc. Dokázala mě vtáhnout do děje. Hodnotím ji podle toho, jak mě bavila tenkrát. Jak by se mi líbila dnes, to netuším.
Teszi
  26. 9. 2015, 14:20
S knihou jsem začala ve věku, kdy jsem na ni, ještě nebyla připravená.O pár let později si ale uvědomují, že takové příběhy mi sedí. Pro spoustu lidí lehká kniha, mi připadala plná emocí, které většina lidí nedokáže pochopit, protože má štěstí, jelikož nemají tak těžký život, který jim dovolí to, co téhle dvojici ne.
NikDisk
  25. 8. 2015, 9:10
Moc pěkně napsaná kniha. Velice čtivá, člověk čte a čte a najednou kouká a je skoro konec knížky. Tento díl se mi moc líbil. Příběh byl velice napínavý a dobrodružný. Za mě palec nahoru.
Karolo
  9. 1. 2015, 16:16
Takové ideální víkendové čtení - příjemný, trochu přeslazený román, u kterého se nemusí přemýšlet. Ale jo, proč ne :)
Natsumi
  12. 4. 2013, 0:13
Něco jako Stmívaní (omlouvám se, ale nejde to nesrovnat), akorát víc o vlkodlacích a ještě s méně sympatickými postavami. Taková ta dobře se čtoucí braková literatura, která však nijak neobohatí.
kldkld
  16. 9. 2011, 11:04
no, dalsia kniha zo serie: budme "originalni", asi by som mi mala zacat zvykat :/ za istu cast mojho sklamania (divim sa, ze som vobec nieco ocakavala) moze aj slovensky preklad ale tu podstatnu cast sposobila naivita,nedostatok logiky a zdraveho usudku. A ake to len bolo pateticke . . . A to som fanusik twilightu, takze v tejto oblasti su moje naroky dost pruzne :D
vanitywhore
  14. 9. 2011, 17:50
První díl série "Vlci z Mercy Falls"na mne původně působil trochu moc jednoduše.Postupem času si mě však Grace a především vlk(alá emař:D)Sam získali a jejich lásce jsem začala hodně fandit.Občas se tu najde pár dost sentimentálních momentů,ale dá se to překousnout.Vcelku to vlastně není nic světoborného,ale mě to dostalo a hned sahám po pokračování..:)
alaya.talaya
  5. 3. 2011, 9:26
Zacatek se mi libil. Rikala jsem si - hura, konecne neco temneho, opravdu mraziveho, zadna sladarna a cukrland pro "dark-chtive", ovsem potom... knihu jsem docetla s velkym sebezaprenim a rozhodne se k ni nemam v planu vracet.