Dva hroby

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-433-0

BB art (2013) 978-80-7461-433-0 392

Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby.

V manhattanských hotelech dojde k sérii záhadných vražd, jejichž pachatel vládne takřka nadpřirozenými schopnostmi. Souvisí tyto zločiny s únosem manželky zvláštního agenta FBI Aloysia Pendergasta, kterou dlouho pokládal za mrtvou? Pokouší se ho někdo vylákat do neproniknutelných pralesů Jižní Ameriky, kde se k životu probouzí dávné zlo, schopné ohrozit snad celý svět? Pomstí se Pendergast těm, kteří zničili život jemu i jeho ženě? A přinese mu tato pomsta uspokojení a klid? To vše se dozvíme v dalším strhujícím thrilleru z pera slavných autorů Douglase Prestona a Lincolna Childa. (Založil/a: Antonín)

VerenaLord
  23. 1. 2016, 11:57
Mě se snad někdo chce pomstít! K Pendergastovi jsem se dostala čirou náhodou, aneb líbila se mi jiná kniha od autorů. Bohužel Pendergast začal poměrně s kvalitně našlápnutým příběhem, byl charistmatický, tajemný a nepředvídatelný s temnou minulostí a temnou budoucností. Zde zjišťujeme, že z Pendergasta je obyčejný člověk zmaten událostmi. Musí se rozhodovat mezi dobrým a zlým synem, to už tu jednou bylo, byť v trošku jiné podobě. No a pokud se mám vyjadřovat k tomu, co najde v pralesech Jižní Ameriky ... Konspirační teorie jsou proti tomu velice snadno uvěřitelné.
Buřinka
  29. 9. 2016, 10:12
Mám čerstvě dočteno, tak jsem ještě plna zážitků. Tolik děje a tolik zápletek...Nejenže Pandergast přijde o manželku, kterou sotva nalezl, ale zjistí, že právě řádící hotelový vrah pochází z jeho krve... Cestuje kamsi do brazilského pralesa do "nacistické" osady Nova Godói, kde hledá jak Albana, tak uneseného Tristrama. Dále jsem jásala nad osudem Constance Greenové - Pandergastovy schovanky. Konečně některé věci začaly dávat smysl :-) a Constance se zbaví nálepky vražedkyně svého dítěte.
Nechybí samozřejmě D´Agosta, který vede vyšetřovací tým a nakonec "požádá" konečně o ruku Lauru Haywardovou. A aby toho nebylo málo, tak se čtenář setká i s Corrie Swansonovou, která tentokrát sleduje i své zájmy, setká se s otcem, který je obviněn z loupeže... úžasné počteníčko, doporučuji :-)
Orina
  14. 5. 2014, 13:47
O chlup lepší než Hřbitovní tanec a Chladnokrevná msta, ale i tak....překombinované, přehnané ve všech směrech, Pendergast ztrácí na lesku a připomíná spíš Vinnieho, klišé (hodné dvojče x zlé dvojče, rodičovské dilema). Ráda nostalgicky vzpomínám na starou dobrou Relikvii. Další díly s Pendergastem snad už raději ani ne.
Catherinae
  1. 12. 2013, 20:27
Jak jsem si nebyla jistá předchozím dílem, Dva hroby mě jednoduše dostaly! Každá kapitola, každá strana je plná zvratů, takže knihu nedokážete odložit, ani když se snažíte. Pendergast je zde vykreslený ještě lépe, než kdy předtím, působí víc lidsky, zranitelněji a jeho psychický kolaps je třešnička na dortu vašeho napětí. A i když je v závěru pár věcí, které mě přiměly k úsměvu nad naivitou, s jakou si autoři poradili s koncem bitvy, kniha veskrze překonala veškerá má nemalá očekávání! Zasloužených 100 % a už se moc těším na jejich další Pendergastovskou knihu. :)
fish
  26. 11. 2014, 12:30
Dosť podstatne slabšia kniha od predchádzajúcich, celá séria Pendergasta začína stagnovať a slabnúť miesto vrcholenia, v ďaľších dieloch už čakám že budú vystupovať buď rodičia alebo vnuci agenta P.. Neviem kde chodia na inšpiráciu autori, ale mali by zmeniť lokál,začína mi to pripadať ako telenovela.
Lucik0309
  22. 3. 2014, 18:48
Sice pořád dobrá, ale už mi přišla trochu moc překombinovaná a děj až moc rozvětvený a konspirační. Navíc hysterie Pendergastovi moc nesluší.. něco tomu, aby všechno nakonci zapadlo do celku prostě chybělo.
Bowdenka
  12. 1. 2014, 21:50
Velmi povedená knížka ze série o Pendergastovi. Poslední dva díly mě lehce zklamaly, ale tento to výrazně vynahradil a doufám, že další díl dosáhne minimálně podobných kvalit (a že materiálu k dalšímu zpracování se nabízí hodně...)
Chater
  3. 1. 2014, 23:23
Někdy na začátku jsem si řikal: to už je jasný, nechápu o čem chtěj autoři dalších 300 stránek psát, ALE nedejte se zmýlit, stojí to za to ;)