Jak přicházejí sny

Jak přicházejí sny Originální název: What Dreams May Come

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-87021-93-4

XYZ (2007) 978-80-87021-93-4 293

Hlavním hrdinou románu Jak přicházejí sny je muž středního věku Chris, který zemře při automobilové nehodě a dostane se do nebe - do krajiny, která je spíše stavem mysli nežli konkrétním místem. Neexistuje zde utrpení a vše se děje podle představa přání zdejších obyvatel. Po nějaké době se Chris od bratrance Alberta, který je v této zaslíbené zemi jeho průvodcem a andělem strážným, dozví, že jeho milovaná žena Ann spáchala ze žalu nad manželovou smrtí sebevraždu, a dostala se tak do pekla, nižší roviny posmrtné existence. Chris se přes Albertovo varování a veškeré překážky rozhodne, že svou Ann z pekelných spárů vysvobodí, aby mohli žít navždy spolu... (Založil/a: Lenarek)

Richard Matheson Richard Matheson
*20.02.1926

Anael
  31. 8. 2012, 17:30
Velmi hezká kniha, která mě vtáhla do čtení a zároveň mě donutila se zamyslet nad posmrtným životem. Bylo by zajímavé, kdyby to takhle skutečně bylo.
Ailees
  15. 8. 2012, 22:04
K této knize jsem se dostala lehkou oklikou přes film, který mě velice zaujal, i když jsem v tu chvíli netušila, že je na motivy stejnojmenné předlohy. Na tu jsem narazila zcela náhodně po nějaké době v knihovně. Líbila se mi asi stejně jako film (možná o něco více vzhledem k odlišnostem oproti filmu - kniha mi přijde víc logicky uspořádaná). Co říct k obsahu: tak nějak si představuji, co by mohlo následovat po smrti.
Nikyz
  3. 11. 2012, 20:50
Krásný příběh o lásce, kterou ani smrt nedokáže rozdělit. Kniha mi poskytla nezapomenutelný zážitek a ráda se k ní budu vracet.
b.w.
  31. 5. 2014, 19:07
Velice zajímavá kniha... Ať už člověk na posmrtný život či na Boha věří nebo ne, určitě ho donutí k zamyšlení. Chystám se shlédnout i film.
hanci.hp
  28. 10. 2011, 14:14
Přesto, že tento žánr nepatří mezi mé oblíbené, tato kniha mě zaujala moc. Rychlý děj, čtivá. Nechce se vám od ní ani odtrhnout.
jethro.tull
  16. 4. 2014, 8:00
Kniha má velmi vysoké hodnocení, ale já budu výjimkou. Kdysi jsem viděl film, který mě zaujal po výtvarné stránce. Vizuální efekty byly úchvatné, a proto se trochu ztratilo, že děj je poněkud řídký. Kniha samozřejmě podobné efekty nabízet nemůže, a tak zbyl jen popis. Aniž bych chtěl urazit Komenského nebo něčí city, tak trochu mi kniha připomněla Labyrint světa a ráj srdce. Jednoduchý děj sloužící k vyjádření autorových filozofických názorů a popis, popis, popis...
Varden
  25. 6. 2012, 9:01
V člověku až zamrazí, když si představí, co ho vlastně po smrti čeká...ač na posmrtný život nevěřím, kniha mě natolik zaujala, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a mé přesvědčení prakticky zlomila.