Kam na to chodím

Kam na to chodím

Podtitul: texty a jejich příběhy

Daranus - 2013
ISBN: 978-80-87423-53-0

Daranus (2013) 978-80-87423-53-0 208

Kam na to chodíte? Tuhle otázku slyšel Vlasta Redl, jeden z nejosobitějších muzikantů současnosti, od svých příznivců i kolegů muzikantů nesčetněkrát. Nyní hledá odpověď v beletristicky laděné knize, která nese podtitul „texty a jejich příběhy“. Na pomoc si vzal třiadvacet svých písniček a nad jejich texty vypráví o sobě, lidech kolem sebe a o zdánlivě všedních životních situacích, ze kterých se zrodily velké věci.
Vlasta Redl si právem vysloužil přízvisko „Mozart z Moravy“. Jeho písně, z nichž mnohé doslova zlidověly, jsou neobyčejné. A neobyčejné je i svědectví o tom, jak vznikly. (Založil/a: addelka)

Vlasta Redl Vlasta Redl
*14.04.1959

Introvert
  28. 4. 2014, 11:04
Vlasta Redl je moje srdeční záležitost. Je spousta dobrých písničkářů, ale s tímhle něco ve mně rezonuje.
Bylo moc hezké číst o pozadí vzniku několika málo písniček v knize uvedených, slova se čtou a jsou podbarvena konkrétní melodií...
Ono vlastně vůbec není špatné přečíst si texty písní jako poezii, kdy si každý může určit vlastní tempo. U některých mne trošku mrazilo; trochu na mě dýchla jakási ,,skácelovina"...
Moc hezké čtení, doporučuji nejen posluchačům Vlasty Redla, ale všem, kdo mají rádi poezii.
PiGiFr
  18. 1. 2014, 11:15
"Vždycky jsem se snažil, aby tomu, co píšu, bylo rozumět tak nějak samo od sebe, nemůžu ty písně nějak "dovysvětlovávat", píseň musí obstát bez vysvětlivek, jinak je špatně napsaná."
Vlasto, tvým písním, myslím, jde dobře rozumět. Ale když je k nim nepsán zajímavý příběh a posluchač najednou ví i o čem píseň je, jak vznikla a další věci okolo, jako by najednou dostala ještě další rozměr. Super příběhy. Díky.
Rinae
  22. 10. 2015, 19:58
Jestli pan Redl nefabuluje a opravdu si ke každé písničce pamatuje tolik věcí... Klobouk dolů! Veselé, rozmarné, milostné, melancholické a někdy i velmi smutné vzpomínání. Hodí se mít po ruce (po uchu) Redlova cdčka, neboť člověk skoro pokaždé dostane chuť si to či ono znovu poslechnout.