Kedrigern a spletitá výprava

Originální název: The Questing of Kedrigern

Polaris - 1994
ISBN: 80-901292-6-9

Polaris (1994) 80-901292-6-9 239

Druhá kniha ze série Kedrigern.

Kedrigern je nejen mistr čaroděj a odborník na odeklínadla výjimečných kvalit, ale i velký pecivál. Naopak jeho žena Princezna je velice potěšena, když obdrží pozvánku na Čarocon.
Jenomže na jejich reprezentačním večírku dojde k nehodě, kdy dvojice opilých zaklínačů promění omylem Princeznu v ropuchu. Už zase. A jelikož odeklínadlo, které Kedrigern použil, bylo pouze jednorázové, musí hledat jiné řešení.
A tak začíná nanejvýš neobyčejná výprava. Spolu s podivnými a nikterak ideálními společníky a Smrtí v patách - se Kedrigern musí utkat s vírem divoké magie a na chvíli se ocitá i v nebezpečném světě budoucnosti nazývaném L.A. Podaří se mu zachránit princeznu od smutného osudu doživotní muší diety?

Keatin
  26. 10. 2014, 13:04
Škoda, že knihy o Kedrigernovi se drží stejného mustru. Lépe řečeno, toto je má 2. kniha ze série Kedrigern a ničím mne nepřekvapila, neb byla velice podobná knize, kterou jsem četla jako první v pořadí. Jedná se o příjemnou fantasy, zasmějete se a rozhodně si oddechnete. Můj problém je asi v tom, že jsem čekala "něco jako Prattchetovky" a ono je to sice podobného ražení, ale ...
VaclavB
  22. 1. 2015, 15:25
Princezna je opět v nesnázích a čaroděj musí napnout všechny síly, aby situaci napravil. Přiznám se, že mě už trochu unavovala její nespokojenost, ale řekněme si, ženatí pánové: "kdo z vás to doma nemá"? :) Kniha nabírá na obrátkách když se dvojice vydá na cesty a potká mnoho zajímavých postav.