Hledání ultra

Hledání ultra

Podtitul: Jak jsem zavrhl střední věk, stal se jedním z nejzdatnějších lidí na světě a objevil sám sebe.

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2990-2

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2990-2 256

Záznam o jednom z nejúžasnějších a nejvíce inspirujících příběhů osobní proměny v průběhu krize středního věku. V říjnu 2006, den před svými čtyřicátými narozeninami si Rich Roll uvědomil, jaká budoucnost ho s největší pravděpodobností čeká. S více jak 20 kg nadváhy nebyl schopen vyjít schody bez přestávky. Bylo mu jasné, že sedavý způsob života si ho zcela podmanil. Většina z nás by na něco takového přestala okamžitě myslet. Rich naopak začal zcela jinak jíst, přešel především na rostlinnou stravu, a zbavil se přebytečného tuku. Současně začal pravidelně sportovat a v průběhu několika měsíců se z typického člověka středního věku stala vytrvalostní mašina. Když si jednoho rána, po tříměsíčním tréninku, šel Rich zaběhat a zjistil, že uběhl skoro maraton, pochopil, že by mohl začít závodit. Po dvou letech se již pohyboval mezi nejlepšími triatlonisty a nakonec zvítězil v proslulém závodě EPIC5 (pět závodů Ironman v jednom týdnu na Havaji). Kromě praktických rad pro někoho, kdo by chtěl také projít podobnou osobní transformací, se dozvídáme i podrobnosti ze života Riche Rolla – jaké těžkosti si musel prožít v dětství a jak poznamenal jeho dospívání boj s alkoholem.
V každém případě jde o výjimečný portrét člověka, který díky své pevné vůli dosáhl až ke hvězdám. Pomáhá posunout hranice našich možností a určitě čtenáře správně „nakopne“. (Založil/a: addelka)

psychoklara
  19. 7. 2016, 11:11
Příběh amerického sígra a alkoholika mě vyloženě bavil, popis závodů už o něco méně. Závěr knihy věnovaný informacím o veganském stravování jsem chtěla přeskočit, protože s tím nesouhlasím, ale musím říct, že některé Richovi názory mají něco do sebe. Líbí se mi, že nic nevnucuje, jen vysvětluje svůj přístup a důvody, proč zvolil rostlinnou stravu. Je na zvážení každého člověka, jestli se nechá něčím z této knihy inspirovat.
Jeho životní příběh je každopádně zajímavý.

Pro mě je to srovnatelné s Born to Run a o trochu zajímavější než Jez a běhej.
wroclav
  17. 11. 2015, 8:34
První část knihy je ještě docela zajímavá. Popis poněkud sebedesktruktivního vysokoškolského života, nahlédnutí do americké domácnosti a dále jak to chodí na univerzitních sportech. Od druhé třetiny začíná souvislý reklamní blok na zdravou výživu, nejlépe made by Rich Roll. Děj to nemá, nic jsem si z toho neodnesl. Stejná bída jako Ultramaratonec a Běhání s Keňany.