Už mě vidíš?

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-916-5

Domino (2013) 978-80-7303-916-5 424

Novodobý Jack Rozparovac děsí Londýn. Je tady ovšem jeden podstatný rozdíl… Konec devatenáctého století. Londýnskými ulicemi obchází vražedný přízrak, který si nechává říkat Jack Rozparovač. Své oběti zohavuje a vyřezává jim vnitřnosti. Policii posílá výsměšné dopisy a je na své činy zjevně pyšný. Nikdy není dopaden. Začátek jednadvacátého století. Jack Rozparovač se vrací. Jako by se zhmotnil jeho duch, jen tentokrát nevraždí laciné prostitutky, ale dobře situované ženy středního věku. Postupuje systematicky a brutálně, přesně podle svého vzoru: obětem podřízne hrdlo a vyjme orgány. Opět posílá dopisy na policii. A policie je bezradná stejně jako tenkrát. Jeden rozdíl tady ale přece jenom je: vrah je podivně fixovaný na mladou policistku Lacey Flintovou. Proč se jí v dopisech vysmívá? Proč si vybral zrovna ji? Co od ní chce? Možná je klíč k dopadení pachatele právě v odpovědích na tyto otázky. A možná si nakonec bude Lacey přát, aby ty odpovědi nikdy nenalezla… (Založil/a: mitulka)

S. J. Bolton S. J. Bolton
*27. 05. 1960

Casey
  9. 7. 2014, 11:08
Knížka mě vtáhla pořádně do děje až v půlce, kde nastal zvrat o 180 stupňů. Tomu tleskám. Pak jakoby děj ustrnul a "vygradoval" druhým zvratem na konci, ale ten už mi nepřišel tak markantní. Zbytečně moc vržd, člověk se v tom ztrácel. Nicméně nápad dobrej a ty zvraty byly opravdu dobrý. Celkem slušná detektivka, ikdyž jsem čekal daleko více.
mispulka s.
  20. 8. 2014, 16:16
Knížka byla suprová, moc se mi líbil děj a ten konec proste nemel chybu. Tak jen doufám ze tato autorka napíše další skvělé knihy jako byla tato!
DejnaDee
  12. 3. 2015, 12:39
Výborné čtení, napětí dýchalo z každé stránky, s přibývajícím dějěm to bylo napínavější a obrovsky strhující. Vystupňovaný závěr byl úchvatný a zcela nečekaný. Skvělý zážitek. Spisovatelku si přidávám do oblíbených autorů.
Petr Kubný
  3. 10. 2016, 19:58
Kniha se mi líbila. Nejen kvůli tématu Jacka Rozparovače, které podrobně znám. Líbilo se mi zejména jak mě autorka opakovaně přesvědčovala, že je to ona, kdo diktuje postupné rozkrývání zápletky. Vždy když jsem si myslel, že už asi vím jak to vlastně je, jsem na dalších stránkách zjistil, že se pletu. Ještě chci zmínit, že kniha má i svůj hlubší motiv-poukazuje na jeden problém společnosti. O tom si už ale počtěte sami.