S hlavou v oblacích (pejru)

S hlavou v oblacích (pejru)

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-1971-0

Fragment (2013) 978-80-253-1971-0 120

Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevíc příjemných chvil na vesnici po boku typického ""vidláka"" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?... (Založil/a: addelka)

Lucianna
  16. 8. 2014, 13:40
Vážně si ji chce vzít, i když spolu prožily jediný víkend ? Tohle mi tam trochu nesedělo a konec mi nějak moc vadil. Zbytek knihy je o něco lepší, zábavný.
Lucy Sisk
  22. 1. 2015, 10:48

Na střední škole jsme měli učitele, který by se svými znalostmi spíše hodil pro vysoké školy, ale nikdo to nahlas nevyslovil. Jednou na hodině literatury nám jako obvykle líčil děj knihy a dodal, že když byl v našich letech, měl oblíbeného autora, od kterého přečetl všechny knihy. Tak jsem si řekla a proč ne?

Jako autorku jsem si vybrala Kateřinu Petrusovou, přestože české autory moc nemusím, ona mě dokázala zaujmout a nepřestala bavit. Nejprve jsem přelouskala její knihu Zakázaná láska a následoval Nepřítel mého nepřítele ze série Bavettovi, a nyní jsem dočetla S hlavou v oblacích pejru. Wow!

Hlavní hrdinka Markéta představuje čtenářkám dokonalé vyvážení ženské, která si v práci počíná jako superhrdinka a v soukromém životě nepolevuje. Dokud málem nesrazí koně a nezůstane trčet autem v nějaké Lhotě... Jako klasická žena z města s iphonem, mobilem, připojením a všemi vymoženostmi, se náhle ocitne ve vidlákově, konkrétně na statku jednoho "místního" vesnického balíka. A mužský protějšek? Pavel alias Marvin je tím, kdo Markétu doslova připraví o pevnou půdu pod nohama. Pavel ztělesňuje pravého vesnického vidláka, před kterým se má Markéta na pozoru. Ale na jak dlouho?

Koutky úst mi začaly cukat po prvních třech stránkách a měla jsem co dělat, abych se neudusila čajem. To, co postavy vypustí z pusy je no, kouzelné. Neubráníte se tomu a po pár minutách ani nevíte, že se křeníte jak blázni, dokud se vás kamarádka nezeptá: "Hele, je ti dobře?"
blaufik
  27. 11. 2016, 15:55
I když byly některé situace v knize poměrně předvídavé, tak si myslím, že se jedná o poměrně zdařilý román, který potěší nejednu čtenářku.
Kniha je takovou příjemnou jednohubkou, která se čte prakticky sama. K odpolednímu čaji a vydechnutí od reality všedních dní je tento příběh jako stvořený.
Evelýny
  12. 4. 2014, 19:29
Velmi vtipně napsaná kniha, která vás místy donutí smát se nahlas. Škoda, že se autorka nerozepsala trochu více. Knihu jsem zhltla za jeden večer. Kdykoli se potřebuji pozitivně naladit, přečtu si ji - pro mě je to léčba deprese a opravdu mi nevadí, že je tak nějak nerealistická - realismu mám kolem sebe - ONDATRA! - dost. A ,,čubka navigace" mě v autě rozesměje, kdykoli ji nastavuji. A kolikrát jsem již měla chuť si odběhnout zatelefonovat na hřbitov.
silvaren
  2. 12. 2013, 18:07
Markéta, kreativní ředitelka reklamní agentury, stráví shodou okolností nezapomenutelný víkend na statku velkého, děsivého a zatraceně sexy "Marvina". Byl to vážně jen víkendový románek, nebo to přeroste v něco víc?
Příběh je psán s nádherným nadhledem a lehce ironickou a po čertech chytrou Markétu si snadno zamilujete. Naprosto dokonalé, vřele doporučuju!
Plue
  15. 9. 2016, 20:19
Nic moc. Čekala jsem něco vtipného, svižného, neotřelého, na zrelaxování. Místo toho jsem dostala trapně přeslazený a předvídatelný... "příběh"?! Reálné jak z telenovely :D.
bublynka22
  24. 7. 2014, 9:54
Knížka je opravdu útlá, takže je ideální ke zpříjemnění zimního víkendu. Příběh má spád a nalezneme v něm humor i romantiku. http://www.lacultura.cz/2014/01/kazda-zena-je-obcas-s-hlavou-v-oblacich-pejru/
Aspet
  24. 5. 2014, 8:03
Velmi vtipně napsané, kniha mne bavila, jen byla trochu krátká. Trochu mě naštval konec, tedy spíš hlavní hrdinka, její chování bylo... jak to říct slušně... na ránu.
lenka40
  23. 11. 2016, 11:00
Musím říct ,že já jsem byla nadšená .Příjemná , vtipná a romantická oddychovka. Je to sice počteníčko na jedno odpoledne , ale i tak mě kniha sedla prostě to pravé ořechové na odpočinutí a pobavení.
Demisha
  11. 4. 2016, 16:50
Přestože byla kniha vtipně napsaná a až na těch pár okamžiků, kdy mi hlavní hrdinka opravdu lezla na nervy, opravdu zajímavá, chybí jí tradiční "šmrnc", který od podobných knih očekávám. Děj byl velice snadno předvídatelný a zápletka prakticky žádná. Musím říct, že po zkušenostech s touto spisovatelkou, kterou mám opravdu ráda, jsem poměrně dost zklamaná, i když od tak malého počtu stran se asi nic jiného očekávat nedá.
niknikita
  10. 4. 2015, 17:29
Je to pohádka pro velké holky nebo červená knihovna 21. století? Každopádně jsem potřebovala relaxaci a trochu humoru. Obojí jsem našla :-)
barus.horn
  20. 9. 2014, 17:23
Krásná oddechová a optimisticky naladěná kniha... Přečtená tak snadně, řekla bych, že je to ,,jednodechovka". Všichni, z mého okolí, kteří četli tuto knihu, ji zhltli jedním dechem. Pohádkový příběh. Chtěla bych jednou potkat koně na silnici, který by mne zavezl za podobným Marvinem :-)
Janicza
  9. 7. 2014, 16:57
Marvin byl boží od počátku, sexy vidlák s koňma, super autem, obrovským majetkem a tak. Markéta mě bavila každým svým myšlenkovým pochodem, i když od určité chvíle, bych ji někdy raději jednu flákla a řekla jí, ať se vzpamatuje!
Líbí se mi knihy, které ve mě vyvolávají pocit, že bych hrdinům (ať už kladným nebo záporným) pomoct nebo jim nakopat zadek. A tohle dílko je taková jednohubka, kterou zhltnete během pár hodin ani nevíte jak.
Lejlika
  22. 11. 2016, 3:53
Takáto milá knižočka ma vždzy poteší, pretože sa isto pri nom človek zasmeje a ten príbeh, no ani nejde o to že tam je niečo o láske ale o ten bláznivý postoj našej hrdinky a celkový zábavný podtón celého príbehu

Viac tu : http://wild-alphabet.blogspot.co.uk/2016/11/katerina-petrusova-s-hlavou-v-oblacich_22.html
Digi
  13. 8. 2014, 20:03
Velmi vtipně napsaná kniha, která by mohla být delší. Jinak mi také trochu vadilo, že se hlavní postavy setkají až po delší době, ale to je věc názoru :)
Mickey123
  15. 10. 2016, 4:13
už dlouho mne žádná kniha tak nepobavila. Smála jsem se hned od první strany. Kdyby mne při čtení někdo pozoroval, řekne si že nejsem v pořádku
kačamura
  11. 12. 2015, 19:15
No... žádný vrchol literatury to nebyl, ale i tak jsem na konci knihy byla dojatá jak stará ovčí máma. Doporučuji všem romantickým duším.
Blotik Pituchová
  24. 7. 2014, 22:22
Kniha mě zaujala hned na začátku svým tématem. Humor, který hlavní hrdinku neopouštěl ani v těžkých chvílích, mě dostával do kolen, a vtip tomu vůbec nechyběl. Stejně tak hlavní mužská postava nezaostávala se svou typickou povahou a já jen čekala, kdy se dostanu na konec a jak to skončí.
Příběh je skvělý a jedinou nevýhodou bylo, že se přečetl až moc rychle.
Dzinka
  5. 3. 2014, 20:49
Vesele napsaná kniha, u které jsem se bavila. SPOILER: jen mi trochu vadilo, že se hlavní hrdinové uviděli opět až po hodně delši době....
Monikaaa
  29. 12. 2013, 9:05
Právě jsem knižku dočetla a je to skvělé ! Stejně jako předešlé knihy autorky.Vtipné a fajn příběh .