Dlouhé stíny

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4190-6

Knižní klub (2013) 978-80-242-4190-6 400

Nový bestseller úspěšné spisovatelky, u nás proslulé fascinující rodinnou ságou POSELSTVÍ RŮŽÍ, sleduje tři přátele v letech jejich dospívání až do ukončení studia na střední škole, kdy je několik tragických událostí hluboce poznamená a vzájemně vzdálí. Stáváme se svědky jejich úspěchů i porážek až do chvíle, kdy se po letech znovu shledávají. (Založil/a: Laponka)

Leila Meacham Leila Meacham

Blueberry
  3. 7. 2014, 22:44
Pro mě velice intenzivní literární zážitek. Hlavní hrdinové jsou sice lehounce šablonovití, ale rozhodne nejsou nudní a přitom neexistuje v příběhu moment, kdy je vám jejich osud lhostejný. Neustále čtete, čtete a čtete a nemůžete se od děje odtrhnout. Kdo, co, proč a jak? Na závěr se to všechno čtenář dozví a po táhlých tragických zvratech a událostech se celé drama dočká konečného rozhřešení a usmíření, což je podle mého od Leily Meachamové, směrem k jejím knižním hrdinům, velice velkorysé, cituplné, soucitné a šťastné rozhodnutí. Bravo!
Illaa
  26. 3. 2015, 15:28
Kniha mě bohužel až tak moc nenadchla. Nemohla jsem se pořádně začít, děj byl navíc brán rychlostí blesku (rozpětí mnoha let). Závěr se mi nelíbil vůbec, rozřešení všech tajemství proběhlo trošku chaoticky až překombinovaně.
alyssa18
  1. 1. 2014, 20:49
I kvůli zlatému kolečku na přebalu knížky bohužel musím říct, že jsem čekala víc. Příběh je parádní, podle anotace mě to okamžitě přilákalo, ale nesedl mi styl autorčina vyprávění. Rozčilovaly mě neustálé skoky v čase, dialogy byly místy šíleně nepřirozené a nereálné a k postavám jsem si za celou tu dobu nedokázala najít cestu. U mě trošku zklamání... Nemůžu říct, že by to byly vyloženě vyhozené peníze, ale příště bych si knížku radši půjčila. Asi tak. :-D
mitulka
  30. 11. 2013, 17:03
Z velké části příběhu jsem z každého slova cítila obrovskou bezradnost, smutek a pocit promarnění. Kdyby někteří z nich odložili svoji hrdost a ublíženou ješitnost, nedusili v sobě tajemství a byli upřímní, příběh by dopadl úplně jinak. Cítila jsem s nimi tak, jako bych jejich životy prožívala já sama. A to je účel každé vynikající knihy - vtáhnout vás do sebe a nepustit.
Hradečačka
  19. 8. 2016, 22:32
Od této autorky byla tato knížka pro mě tak trochu zklamání. Časové posuny mě přišly trochu chaotické, ikdyž příběh trojice přátel již od školních let byl jinak zajímavý.
kamienkova33
  17. 5. 2016, 9:38
Pridávam sa k názorom, kniha sa mi veľmi páčila a ťažko sa púšťala z rúk :-) Záver sa mi zdal až príliš nahustený, ale to je možno len môj názor, inak určite odporúčam :-)
Ivana4
  21. 4. 2014, 9:45
Knížka se mi moc líbila, zamilovala jsem se do postav od první chvíle, která začíná od školních let až do dospělosti. Děj mě doslova vtáhl a trojici kamarádů jsem držela palce, bohužel.