Černá voda

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0968-9

Argo (2013) 978-80-257-0968-9 544

Švédský detektivní román neobyčejné síly. Mladá učitelka Annie se s dcerou vydává do lesní komuny, aby zde začaly nový život, vše jim však překazí dvě mrtvoly ve stanu. Základní text severského detektivního žánru se společenskými přesahy obdržel cenu August 1993 a Literární cenu severské rady 1994. Detektivní bestseller. (Založil/a: Laponka)

Kerstin Ekman Kerstin Ekman
*27.08.1933

Pett
  24. 1. 2014, 21:15
Zpočátku ne úplně jednoduché čtení a zvykání si na styl psaní....první část pro mě byla záhadou, ale ve druhé do sebe vše tak dokonale zapadlo, že mi dokreslení téměř banálních událostí, o kterých jsem četla se značným nepochopením 100 či 200 stran předtím, přišlo geniální... nejde tak úplně o detektivku a klasické vyšetřování vraždy....jako spíše o psychologickou rovinu a osudy všech zúčastněných po jedné obzvláště temné svatojánské noci.... ač jsem se s ní chvílema prala, nakonec mě totálně pohltila a dočítala jsem více než spokojená :)
rightname
  15. 4. 2014, 22:13
Možná jsem na to neměl tu správnou náladu, ale přišlo mi to strašně komplikované na čtení. Nečekal jsem styl jako Nesbo, ale ztrácel jsem se v ději, především kvůli tomu, jak spousta kapitol začínala bez vysvětlení, o kom to vlastně čtu... Prostě jsem se s knihou pral víc, než bych rád...