Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zahrada - Sféra

87%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zahrada - Sféra

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-905628-0-6
Počet stránek: 300
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905628-0-6 300 Nakladatelství Libor Richter - Kruh

Románu Zahrada je svěží, čtivý příběh na pomezí fantasy a magického realismu, jenž především pobaví a potěší. Vizuálně bohatá kniha o skupině mladých městských lidí, v níž je jako v rozmarném koktejlu namícháno v tom správném poměru tajemno, téměř detektivní napětí, hororové obrazy, samozřejmě nezbytná ingredience romantických vztahů, vše navíc zakápnuté trochou osobitého humoru. (Založil/a: Bred)

(více)  
Jana Richterová Jana Richterová
*1967

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

s-reader
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 4. 2014, 6:14
První díl rozsáhlé ságy, v prvním plánu popisuje překomplikované vztahy, v nichž se nikdo se zúčastněných naprosto nevyzná, čtenář na tom není lépe, přestože autorka se je snaží vysvětlovat. Ve druhém jde o jakýsi mystický příběh, začínající se rozvíjet až téměř na konci.
marmeli
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 12. 2015, 16:36
Jsem nadšená. Sféra je kniha, jež je napsaná uvolněným stylem, který čtenáře pomalu uvádí do rozsáhlého příběhu autorky :) Skvělý příběh, který vznikl jako spontánní nápad, jako jakási hra autorčiny kreativity, která žádá probuzení představivosti také u jejích čtenářů. Kniha je totiž protkaná magickým realismem; je plná symbolů a náznaků, které jen volají po tom, aby je všímavý čtenář rozluštil. Anebo – co je možná žádanější – nechal proudit volně svou fantazii a dal příběhu úplně jiný směr vlastním subjektivním vnímáním čtené reality.
Vlakli
  4. 1. 2015, 15:38
Jsem z obou knih nadšená. Nejsem moc fanda české beletrie, ale tato se mi skutečně dostala pod kůži. Líbí se mi, že knihy v sobě kloubí všechno možné - různé žánry, různé životní příběhy, rozdílné životní perspektivy atp. a přesto příběh působí jako kompaktní celek. Snažím se přijít na pocity či popis nějakého emočního rozpoložení, které vě mně čtení příběhu vyvolalo....a asi nejvýznamnějším je naděje, kterou je celý příběh protkán a která se přenesla v nějaké nekonkretizované podobě i na mně jako čtenáře.