Medicínmani a ti druzí

Medicínmani a ti druzí

Nakladatelství Lidové noviny - 2004
ISBN: 80-7106-665-6

Nakladatelství Lidové noviny (2004) 80-7106-665-6 204

Soubor úvah a reflexí současné významné osobnosti z oboru chirurgie prof. MUDr. Pavla Pafka, DrSc., týkajících se obecných i speciálních otázek našeho života.
Výlučná namáhavá profese předpokládající přísnou vnitřní kázeň, každodenní setkávání se s hranicí života a smrti, nelítostné oscilování mezi všemocností a bezmocností, vědomí nevratnosti vykonaných kroků a zodpovědnost za ně, programový racionální i emocionální nadhled - to jsou základní skutečnosti, provázející život chirurga a za šťastných okolností také obohacující a prohlubující jeho životní obzor. S tímto vědomím jsme se prof. Pafka ptali - na jeho pojetí života, zrození, smrti, na pojetí nemoci a nemocného, na jeho chápání přátelství a kolegiality, lékařské etiky, pedagogického úkolu a dalších závažných témat, které vyplynuly z jeho reflexe současného profesního i občanského života. (Založil/a: addelka)

Pavel Pafko Pavel Pafko
*03.07.1940