České a moravské obalové sklo

České a moravské obalové sklo

Podtitul: Historie a současnost

Originální název: České a moravské obalové sklo
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 978-80-903893-1-1

Nezjištěno / Jiné (2007) 978-80-903893-1-1 248

Tato kniha je první ucelený přehled vývoje obalového skla v Čechách a na Moravě, bohatě dokumentovaný na více než sedmistech fotografiícha dobových dokumentech. Nepostradatelná příručka pro sběratele, muzeaa všechny zájemce o historii. Text je souběžně v češtině i v angličtině.
Každý den je bereme do ruky, patří k samozřejmostem našeho životaa moc o nich nepřemýšlíme. Skromně nám slouží. Jsou to láhve na pivoči víno, lahvičky a dózy na kosmetiku, lékovky, zavařovací sklenicea další obalové sklo v jeho mnoha nepřeberných podobách. Takovéobyčejné a prosté věci...
Je ale někdy dobré se ohlédnout a uvědomit si, že i tyto každodennědotýkané předměty mají svou historii. Ta sahá v případě obalového sklazhruba dva tisíce let do minulosti, na počátek křesťanského letopočtu.Je to dlouhý čas, během kterého se skleněný obal postupně proměňovala zdokonaloval.
Nakladatel: G2 studio s.r.o. (Založil/a: Eli.)