Černý arcimág

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fantom Print - 2013
ISBN: 978-80-7398-242-3

Fantom Print (2013) 978-80-7398-242-3 512

Gavin Guile je arcimágem, nejmocnějším mužem světa. Je to velekněz a vládce, muž, jehož síla, důvtip a kouzlo udržují jinak vratký mír. Ale arcimágem nebude věčně a Guile ví přesně, kolik života mu ještě zbývá: pět let, během nichž má dosáhnout pěti nemožných cílů. Ale když Guile zjistí, že má syna, narozeného v dalekém království po válce, která mu dopomohla k moci, musí se rozhodnout, jak vysokou cenu je ochoten zaplatit, aby ochránil tajemství, jež by mohlo rozervat jeho svět na kusy. (Založil/a: Moreanne)

Brent Weeks Brent Weeks
*1977

mikael
  26. 3. 2016, 22:02
Člověk by si řekl, že už nikdo nedokže vymyslet něco, co už tady nebylo a myslím si, že barevná magie je pro mě něco nového a fascinujícího.
Jsem moc zvědav co se stane s Kipem a Gavinem a doufám, že v dalších knihách si autor udrží svůj styl psaní a bude takových dílů v sérii spoustu!!
bronn
  13. 2. 2014, 12:15
Velice originální příběh,ve kterém hlavní roli hrají barvomágové jejich arcimág a jeho syn. Já se u knihy velice bavil zejména u pasaží s Kipem. Každý fanoušek fantasy tuto knihu ocení. Vzhledem k celkem otevřenému konci, doufám že autor plánuje pokračování.
Jacinda
  4. 6. 2016, 20:59
Na rozdíl od Azotha/Kylara z Cesty stínů hlavní postavu této knihy fakt nemusím. Kip je otravný, nezajímavý a jeho osud je mi naprosto lhostejný. Gavin je zajímavější a je pro mě zhruba stejně sympatický jako Durzo. Avšak do čtivosti se Stínům zatím nevyrovná. Magie je složitá, těžko se mi představuje, jak ten luxin vlastně vypadá (připomíná mi to kakari, ale to jsem ještě nevěděla, protože Stíny jsem četla až po tomhle). navíc nesnáším rozepisování složitých geografických popisů zemí, národů, architektur, účesů, vlasů, pleti, bojů, zbraní. je to složité, otravné a nezáživné. Celkově dobré dílo, ale neohromí.
shann
  13. 8. 2015, 20:09
Brent weeks nezklamal. Nabídnul originální fantasy svět v čele s barevnou magií, která má vlastní pravidla. Kip je přitloustlý kluk s neobvyklým nadáním pro magii, který se ale musí bojovat, aby vystoupil ze stínu svého otce. Nic nedostane zadarmo a docela často dostane na prd*l. Svět arcimága je plný konspirací, globálního válečného konfliktu, nic tu není jednoznačné, časté dějové zvraty, i samotný arcimág Gavin.. Ale to nebudu prozrazovat.
Matys
  15. 2. 2015, 12:00
Klasická, ale zároveň i originální fantasy se spoustou příběhových linek, dějových zvratů a překvapivých vyvrcholení. Co osobně velmi oceňuji a ,měli by ocenit i méně trpěliví čtenáři je, že kniha je neskutečně čtivá a po pěti stech stránek i nečtenář okamžitě sáhne po druhém dílu, aby věděl jak to dopadne. Jediné, co se dá knize vyčíst je, že každá kapitola končí těsně před událostí na kterou se v příběhu nejvice těšíte!