Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Životní moudrost

90%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Životní moudrost

Nejnovější vydání:
Nezjištěno / Jiné - 1941
Počet stránek: 128
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nezjištěno / Jiné (1941) 128

Nakladatel Bohuslav Hendrich
"Známý německý filosof devatenáctého století podává v této knížce souhrn své životní moudrosti v praktickýchh radách, jak dosíci životního štěstí.Není tu žádná abstraktní filosofie, nýbrž duchaplné, paradoxní a zábavné stati o tom, jak má člověk hospodařit se svými tělesnými a hlavně ovšem duševními silami, jak se má vyhýbat všem životním nepříjemnostem u sebe i ve styku se společností, a hlavně o tom, že pravé štěstí člověka je v něm samém, v jeho vědomostech, schopnostech a vědomí, a v tom, jak je dovede správně užívat." citováno z obalu knihy (Založil/a: Luremaster)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

lusk_lusk
  29. 11. 2015, 20:36
Dovolím si krátký citát:
"Nejlevnější pýchou je národní. Prozrazuje nedostatek individuálních vlastností, na něž by mohl být kdo pyšný, jinak by nesahal k tomu, oč se dělí s tolika miliony. Kdo má značné osobní přednosti, pozná nejlépe chyby vlastního národa, poněvadž jej má stále na očích. Ale každý politováníhiodný hlupák, který nemá na světě nic, nač by mohl být pyšný, chápe se posledního prostředku, t. j. být pyšný na národ, k němuž právě náleží. Tím se osvěžuje a je vděčně ochoten hájit rukama nohama všechny chyby a pošetilosti, které národ má. "
Jak aktuální že?
Mimo takto nadčasové moudrosti spis obsahuje i pojednání o cti a s ní souvisejících soubojích na zbraně, které pokrokově odsuzuje.
Žádná složitá filosofie, prostě životní moudrosti.