Tlukot křídel smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4241-5

Knižní klub (2013) 978-80-242-4241-5 512

Závěrečná část bestsellerové trilogie, navazující na Levou ruku Boží (Knižní klub, 2009) a Čtyři poslední věci (Knižní klub, 2011). Od okamžiku, kdy Cale zjistil, že jeho brutální vojenský výcvik má posloužit jedinému účelu - zničení největšího omylu Božího, tedy samotného lidstva -, pronásleduje ho tentýž muž, který z něj učinil Anděla smrti: papež vykupitel Bosco. Den zúčtování se blíží. Touha po pomstě Cala přivede zpátky ke svatyni vykupitelů - a k poslední konfrontaci s osobou, kterou na celém světě nejvíc nenávidí… (Založil/a: schrapnell)

#válka  #církev
Paul Hoffman Paul Hoffman
*??.??.1953

Ciba
  8. 1. 2014, 10:35
Je pravdou, že má tato Hoffmanova série sestupnou tendenci. Cale a jeho parta pro mě už nebyly zdaleka tak zajímavými, jako v prvním díle a dějové gradace trojky (včetně té závěrečné), bohužel nijak nepřekvapí. Zdálo se mi také, že několik pasáží je pouze s drobnou změnou převzato z předchozích knih jako by autor tak trochu vykrádal sám sebe. Zvláštní úvod a dodatek je svým způsobem originální reakce na kritiku a současnou společnost, k vykreslenému světu se mi ale příliš nehodí. Na druhou stranu se Hoffman drží svého osobitého, a pro mě vcelku okouzlujícího stylu psaní a další plus bych dal za jistě náročnou přípravu a studium historických (extra dík za Žižku), filozofických a mnoha dalších pramenů. Rozpačitý závěr této vcelku příjemné nábožensko-postapokalyptické triologie.
Buřinka
  26. 7. 2016, 15:24
Poslední díl trilogie má větší "náboj" než předchozí díl. Ale po srovnání všech tří dílů byl dle mě nejlepší první díl trilogie. Ozvláštnila jsem svou obvyklou četbu něčím jiným, ale celkově znám i knihy lepší...
Katniss Lavender
  17. 3. 2014, 12:55
Musím souhlasit s Inkvizition... Nejhorší díl celé trilogie. Už dlouho se mi nestalo, že bych se do čtení musela přímo nutit a přemlouvat, jak tomu bylo u čtení této knihy. Mám ráda Hoffmanův styl, ale samotný styl, bez dobrého děje knihu nezachrání. Jelikož si u mne 3* vysloužil už díl předešlý, nemůžu jinak než jít s hodnocením o jednu příčku dolů... Takže za převážnou nudu dávám **
Hedgehog
  31. 7. 2014, 21:23
Zklamání téměř v největší možné míře. Knihu jsem dočetl jen z povinnosti. Nezachránil to ani konec, na který jsem byl zvědavý. Za celou trilogii ve mě autor vzbudil napětí vlastně jen v první třetině prvního dílu, zbytek jsem byl zcela nezaujatý a nevtažený do děje.
Přitom množství bitev a Calův stav nabízí dost prostoru pro vystupňování příběhu a čtenářovy pozornosti, u mě se to ale zkrátka nepodařilo.
Light
  23. 4. 2015, 16:47
Obsahuje spoiler spoiler Ten konec to celkem zabil, narychlo sepsané a ta náhlá smrt Váhavého Henriho po bodnutí tužkou mě vážně pobavila :D
Vessper
  10. 5. 2014, 19:01
Pokud si chcete přečíst něco naprosto nevšedního, kde nevíte jak to skončí, je Hoffmanova trilogie tou pravou volbou. Opravdu netypický styl psaní, založený na historických událostech a folizofických myslitelích mě ani napotřetí nezklamal. Hltavě a velice rychle jsem ho přečetl a užival si každou stránku. Je velice těžké dovést trilogii ke zdárnému a kvalitnímu konci, je složitější psát třetí díl než ten první. V Tlukotu Křídel Smrti je to malinko vidět, přesto je to podle mě perfektní četba a perfektní fantasy, a to bez všech hlavních prvků fantasy.
dawelus
  12. 4. 2016, 21:38
Nevím co si o knize myslet, váhám mezi 3 a 4*. Četl jsem ji s docela dlouhým odstupem od předchozího dílu a chvíli jsem musel vzpomínat co se vlastně dělo, chybělo mi zpětné oživení předchozích událostí. Taky jsem si chvíli musel zase zvykat na Hoffmanův styl psaní, pak už to ale docela frčelo a i bavilo. Dalo by se leccos vytknout, ale po druhém díle jsem neměl přehnané očekávání atak mě kniha uspokojila. Závěr byl jak nečekaný tak i podivně zkrácený, ale autorův dodatek mě milým způsobem přesvědčil, že se přikloním ke 4*
TheBatman
  3. 1. 2015, 8:43
Podle mě nejlepší díl z celé trilogie. Celou knihu jsem se nenudil, postava Cala se mi zde líbila víc, než ve druhém díle. Též i Váhavý Henri byl úžasný, u Kleista mi připadalo, že měl málo prostoru. Bitvy byly opravdu dobře napsané a konec stál za to.
Takže určitě doporučuji.
Inkvizition
  15. 12. 2013, 13:17
Jednoznačně nejhorší díl z celé triologie. Je vykonstruovaný, jakoby autor ani tento díl nezamýšlel napsat. Když pominu naprosto nepochopitelnou snahu zasadit dodatečně příběh do jakéhosi kontextu (viz prolog a epilog), tak i samotný děj je tak chudý, že to už ani závěr, na který vlastně čtenář celou dobu čeká nemůže napravit. První kniha 80%, druhá 70% a třetí bych ani těch 60 nedal. Je to prostě nuda.
evik9
  29. 9. 2016, 11:17
Druhý díl ze série knih. První díl mě uchvátil, byl sice trochu krvelačný, ale chtěla jsem rázem vědět, jak to bude pokračovat. Druhý díl mě nenadchnul vůbec pořád samé války, to mi nesedlo a třetí díl................ušel.
Korinek101
  20. 8. 2016, 22:23
Od konce série jsem toho upřimně už moc nečekal a tak jsem nemohl být zklamaný. ovšem co mne naprosto otrávilo byl konec kdy zemře jediná normální postava a není vůbec jasné co se stalo s Calem.
Sarka.ch
  2. 2. 2016, 14:11
Obsahuje spoiler spoiler Bohužel mě tato série vůbec nezaujala. Přitom námět i děj byl zajímavý, chtělo by ho jen lépe podat. Také pořád nevím, co si mám myslet o pojedí, kdy se autor inspiroval již existujícími místy, lidmi i událostmi a přebudoval si je k obrazu své knihy. Mám přeci jen raději, když si autor vymyslí svůj vlastní svět se vším všudy. Konec mi přišel jako dobrý nápad, jen mě opravdu naštvala smrt Váhavého Henriho. Podle mě byla úplně zbytečná.
Caliboss
  5. 9. 2015, 20:17
Obsahuje spoiler spoiler Vidím tu dost protichůdné názory, ale 100 lidí 100 chutí. Pro mě skvělý zážitek a poutavé čtení. Úžasná je i ta alternativní geografie a historie ve vztahu k naší realitě (např. Trevorové a nevydařený atentát v Sarajevu a svět se hned ubíral jinou cestou, mňamka!)
wirtr
  24. 6. 2014, 20:27
Výborná kniha, sice na první díl nemá, ale i přes to skvělá, rozhodně doporučuji přečíst. Začátek je sice trochu slabší, ale kniha se brzy rozjede a pak už je to jedna bitva za druhou, které komplikuje Calův zdravotní stav, city k Arbell, úplatky a nové city k Artemisii (bohužel končí tragicky, z čeho jsem byl i trochu smutný). Strašně mě nadchlo, že autor použil husitský způsob boje, který není v cizích zemí moc znám. A opravdu dost jsem byl překvapený z posledních kapitol, hlavně z toho jak Cale na konci zmizel. Celkem rád bych přijal 1 kapitolu o tom, kde Cale je a jak to s ním dopadlo. A pak mě dost zarmoutila i náhlá smrt Henriho. Konec bych hodnotil jako dost pochmurný.