Léčitelství domorodých Američanů

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Volvox Globator - 1999
ISBN: 80-7207-236-6

Volvox Globator (1999) 80-7207-236-6 87

Dobří léčitelé na celém světě mají podobné prostředky i cíle - v rámci daných možností se pacientům snaží pomoci, aniž by jim ublížili. Tou nejlepší variantou pro lidské zdraví by asi bylo vhodné propojení klasické a alternativní medicíny. Podobný názor zastává i Nancy Bonvillainová, která je autorkou publikace Léčitelství domorodých Američanů (Volvox Globator, Praha). Život původních obyvatel Ameriky - Indiánů - nám přibližují především knížky a dobrodružné filmy se statečným náčelníkem Vinnetouem. Vzrušující jsou však i skutečná fakta. Víte například, že v 17. století převzali severoameričtí lékaři od amerických domorodců řadu léčebných prostředků. Indiáni například používali k léčení více než 170 látek z různých rostlin včetně kořenů, květů, hlávek, hlíz, stromů, listů, bylin, bobulí, ovoce, ořechů, semen. Některá z těchto léčiv se později dokonce stala součástí standardních amerických lékopisů. Stejně jako v jiných částech světa se od dob Kryštofa Kolumba výrazně změnilo i léčitelství Američanů. Technika jde kupředu a my víme, že svůj stín nepřekročíme. Tak se vracíme ke kořenům, k dávno osvědčeným receptům, medicínám. Záleží jen na nás, zda zvolíme správné metody ve správný čas. Mnoho podnětů poskytuje i knížka Léčitelství domorodých Američanů. (Založil/a: Tyet)