Máma, táta, děti

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Vyšehrad - 2013
ISBN: 978-80-7429-379-5

Vyšehrad (2013) 978-80-7429-379-5 284

Hammarbyjská policie ve Stockholmu musí jednat rychle. V krátké době dojde k několika vraždám, které skončí na stole kriminálního komisaře Connyho Sjöberga. Šestnáctiletá dívka z problematické rodiny je nalezena uškrcena na toaletě obřího trajektu, který jezdí mezi Stockholmem a Helsinkami. Její mladší sestra se ocitne v situaci, kterou by žádné čtrnáctileté dítě nemělo zažít. Policistka Petra Westmanová si jde zaběhat a v křoví v parku najde podchlazené nemluvně a nedaleko od něj mrtvou ženu bez dokladů. Nikdo je nepostrádá. Zároveň se jednoho rána vzbudí tříletá holčička a zjistí, že je v bytě úplně sama. Tatínek je v zahraničí a vše nasvědčuje tomu, že maminka vzala malého bratříčka a odstěhovala se. Hanna zůstala sama, zamčená v bytě. A čas běží. Vyprávění Carin Gerhardsen plyne kupředu s rychlými střihy a vysokým tempem, a ani na okamžik čtenáře nepustí ze sevření.
Carin Gerhardsen se narodila v roce 1962 v K atrineholmu. Vystudovala matematiku a vždy měla ráda řešení matematických úloh, rébusů a sudoku. Od toho byl jen krok k napsání detektivky, logické a propracované, s věrohodnými postavami. Její romány jí získaly čtenářskou oblibu a v současné době se věnuje pouze psaní. Je vdaná a má dvě děti. (Založil/a: TeJoUsHeK)

Carin Gerhardsen Carin Gerhardsen
*06.12.1962

marcellia
  6. 8. 2014, 10:54
Podle mě velice dobrá knížka,výborný,dobře popsaný děj,napínavý od 1.stránky,přečetla jsem ji jedním dechem,mohu jen doporučit.