Láska v New Yorku

Láska v New Yorku Originální název: Láska v New Yorku

Listen - 2006
ISBN: 80-86526-22-4

Listen (2006) 80-86526-22-4 136

Povídky, inspirované dlouholetým pobytem autorky v Americe, zachycují překvapivé podoby lásky a odehrávají se mezi jazzovými hudebníky, uměleckou bohémou, českými a kubánskými emigranty i v barvitých černošských čtvrtích. (Založil/a: skjaninka)

Alaglesia
  13. 12. 2013, 12:21
Kniha mě moc nenadchla. Povídky většinou končily velice pesimisticky. Vypravěčský styl autorky je průměrný. Doporučila bych tak ke kávě, když si chcete něco přečíst. Možná ale článek v nějakém časopisu by byl lepší.
Pets
  20. 1. 2015, 12:31
"Nikdy o tom nemluvili. Ani druhý den, ani žádný jiný. Stačilo doširoka rozevřít oblouková okna, posbírat binec kolem postele, převléknout peřiny - a všechno, co se stalo, získalo snové, nejasné obrysy, propadlo se to do sféry legend, kterým mohla věřit, ale nemusela."

Čekala jsem nějak intuitivně humor a dostala ledovou sprchu deprese. Povídky nebyly zrovna špatné, ale myslím, že zítra už si z nich nebudu moc pamatovat. Za mě slabší průměr. Kladem je, že než vás knížka stihne nudit, jste na konci.
katesek
  22. 5. 2014, 12:45
Jedna jediná povídka mě zaujala více, ostatní nic moc. Mnohem více se mi od této autorky líbila povídková sbírka "Láska v Londýně".