Učebnicový případ

Učebnicový případ Originální název: A Textbook Case

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-951-6

Domino (2013) 978-80-7303-951-6 63

Detektiva Lincolna Rhyma stvořil Jeffery Deaver před dlouhými šestnácti lety – a hned první kniha této série, Sběratel kostí, se dočkala filmového zpracování. Nyní vychází v českém překladu desátý Rhymův případ, který nese název Pokoj smrti, a autor při této příležitosti napsal jako bonus pro čtenáře i povídku s Lincolnem Rhymem v hlavní roli.

Když je v podzemních garážích nalezeno zmasakrované tělo mladé ženy, jsou otřeseni i zkušení policisté: nejen pro brutalitu samotné vraždy, ale také kvůli množství potenciálních důkazů, jimiž je místo činu poseté. Rhymův tým čeká neuvěřitelné množství mravenčí práce – a to ještě nevědí, že pachatel hodlá podle stejného scénáře vraždit dál…

Jeffery Deaver přináší na poměrně malém prostoru příběh, který nese všechny známky jeho tvorby: bravurně gradované napětí a nečekané zvraty v závěru. Učebnicový případ je delikatesou pro všechny čtenáře, kteří si už stačili Deavera oblíbit, ale zároveň jej můžeme považovat za ukázkový příklad autorova thrillerového mistrovství pro všechny, kteří se s ním setkávají poprvé. (Založil/a: KasaMD)

Raggen
  5. 3. 2015, 17:12
Typický Deaver. Je to první povídka, kterou jsem od něj četla a na to, jak je příběh krátký si mě dokázal rychle získat. Jeho detektivky mě baví, většinou jsou dost šílené a chvílemi až nechutné, každopádně přesně tenhle styl mám ráda. Žádné kudrlinky ani něžnosti tady nečekejte, první co na vás vybafne je dost hnusná vražda. Každopádně pokud se chcete s panem Deaverem seznámit, rozhodně můžu tuhle povídku jen doporučit.