Vraní kost

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-438-5

BB art (2013) 978-80-7461-438-5 344

Na ostrově Man leží léta Páně 979 na smrtelné posteli starý křesťanský mnich, který prozradí, že má poselství, jež si nemůže vzít s sebou do hrobu. Své tajemství musí předtím, než vydechne naposledy, předat Olafovi Tryggvassonovi, zvanému Vraní kost. Šestnáctiletý Olaf se spolu s Ormem a jeho přísežným bratrstvem vydává na dlouhou a nebezpečnou cestu, aby přišel na to, co mnichovo tajemné sdělení znamená, a aby jako norský princ získal, co mu právem náleží – norský trůn. Má však jednoho strašného nepřítele, královnu Gunnhildu, která si přeje pouze jeho smrt a hodlá svého cíle dosáhnout jakýmikoli prostředky.

překlad: Václav Viták (Založil/a: M.Hynecek)

Robert Low Robert Low
*??.??.1952

p.a.
  21. 5. 2014, 8:23
Pěkné vyvrcholení série Oathsworm. Orm nám trochu ustoupil do pozadí a tento díl se většinou věnuje Olafovi "Vraní kosti" (Olaf I. Tryggvason) a jeho putování za sekerou jeho dědečka Erika "Krvavé sekery". Čtivé, poutavé, důstojný závěr série.