Do nebe a zpátky

Do nebe a zpátky

Podtitul: Neobyčejná výpověď lékařky o vlastní smrti, nebi, andělech a navrácení do života - podle skutečné události

Originální název: To the heaven and back

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4184-5

Knižní klub (2013) 978-80-242-4184-5 192

V roce 1999 se americká lékařka Mary Nealová vypravila do Chile a při sjíždění vodopádu na kajaku se v peřejích v podstatě utopila. Zřejmě však ještě nenastal „její čas“, protože se později přece jenom probrala k pozemskému životu. V nebi se nejen setkala s anděly, ale především poznala nevýslovný klid a radost. Nyní vypráví ve své knize o tom, co vše cestou k smrti a věčnému životu i při návratu prožila a viděla. Dělí se s čtenáři o svou úchvatnou zkušenost, kterou nabyla tváří v tvář novodobému zázraku. Ten ji posílil na její osobní duchovní cestě. (Založil/a: Bred)

Reetri
  7. 2. 2014, 10:29
Zase ta nevděčná očekávání. Čekala jsem stejnou pecku, jako bylo: "Musela jsem zemřít". Jediné, co spolu měly tyto knihy společné bylo téma. Ale zpracování naprosto jiné. Zatímco u "Musela jsem.." jsem nabývala pocitu možnosti volby - věřit čemu chci, udělat si svůj názor, vzít si z toho milion a jednu věc, kterou autorčino vyprávění přinášelo, tady mám pocit, že čtu silně náboženskou literaturu (přitom je paradoxně toto dílo zařazeno mezi Esoteriku a "Musela jsem.." do Náboženství). Říkala jsem si, že to bude super příběh o napřed neochvějně vědecky zaměřené lékařce, kterou až prožitek klinické smrti přivede na víru, ale bylo to vlastně úplně jinak. Ona byla vždy SILNĚ VĚŘÍCÍ lékařka. Já sama jsem věřící, ale svým vlastním způsobem, proto mě dost irituje, když se pořád mluví jen o Bohu, ve jménu Krista apod.) Tato kniha na mě vyvíjela nepříjemný nátlak a nepřinesla mi to, co jsem si přála, aby přinesla.