Ulička hanby

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5555-9

Moba (2013) 978-80-243-5555-9 224

Královský písař Jiří Adam z Dobronína se v době mládí znal s ženou, která se později vypracovala na majitelku jednoho z nejluxusnějších nevěstinců na Starém Městě pražském. Kdysi mu pomohla a nyní potřebuje pomoc sama. Přímo v jejím domě kdosi zavraždil zámožného šlechtice, vlivného člena královského dvora. Jiří Adam z Dobronína spolu se svým pomocníkem bakalářem Petrem a jeho ženou Rozárkou začnou pátrat. On mezi urozenými, jeho pomocníci v pražském podsvětí. Pomalu se začnou na světlo vynořovat nehezké skutky, které spojují pražskou spodinu a skupinu královských úředníků. O to ožehavější vyšetřování je a záhy půjde všem zúčastněným o život, protože proti nim stojí bezohledný zločinec. (Založil/a: Bred)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

janeicka
  6. 7. 2014, 10:39
Na rozdíl od Osmanského tábora, který se mi zdál značně překombinovaný, zde se naštěstí jednalo o zajímavou zápletku a vyšetřování. Jiří Adam z Dobronína používal zase jiné pomocníky, což mi přišlo jako dobré oživení celé série. Sice se manželka Jiřího z Lokšan jmenovala Kateřina, ale jinak napínavé a zajímavé čtení :-)
Hazakiros
  11. 2. 2014, 20:37
Další detektivka mého oblíbeného spisovatele, kterou jsem během jednoho dne přečetl. Opět Jiří Adam z Dobronína , a opět na stopě. Trochu mě mrzí konec, protože je mi líto, že se již nejspíš nesetkám s jednou postavou, ale jinak Zase skvělé čtení.
dov
  23. 1. 2014, 5:38
Vondrušku rád. Jen mi ten příběh přišel nějak překombinovaný a ti dobří moc snadno vyhráli. Možná nebyl správný čas na tuto knížku.
Lauviah
  18. 11. 2013, 15:47
Vlastimil Vondruška to je moje srdcová záležitost.Vždy když vidím v knihkupectví jeho knihu tak ji kupuji.Přeččtu ji obvykle za jeden den.Jeho knihy mě naučily číst historické romány.Vřele doporučuji.