Muži, kteří nenávidí ženy II.

Muži, kteří nenávidí ženy II.

Podtitul: Podle románu Stiega Larssona - Kniha 2

Originální název: The Girl with the Dragon Tatoo II

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-961-8

Host (2013) 978-80-7294-961-8 168

Bestseller deníku The New York Times! Druhý díl komiksové podoby mezinárodního bestselleru a kasovního trháku.
Aby zostuzený novinář Mikael Blomkvist očistil své jméno, nechá se najmout na vyřešení třicet let starého případu zmizelé dívky. Jeho pátrání končí ve slepých uličkách, dokud se k němu nepřipojí mladá hackerka Lisbeth Salanderová, jejíž tajemná, ztrápená osobnost může být tím chybějícím článkem. (Založil/a: Bred)

antoniana
  14. 1. 2015, 8:47
Hodnotím oba díly komiksu. Takže byla jsem docela dost zklamaná, je mi jasné, že se do komiksového zpracování nemohlo vejít všechno. Řada věcí musela být vypuštěna, nicméně nejsem si jistá, že pokud bych nečetla předtím knihu, jestli bych příběh úplně pochopila a jestli by mi dával vůbec smysl. Přestože jsem filmy neviděla tak trochu mi přijde, že kontrukci příběhu a vizuální stránku některých postav (hlavně Lisbeth) si autoři vypůjčili právě odsud. Navíc mě strašně naštvalo, že scénáristka udělala vyměklou a citovou Lisbeth, která dokonce uroní slzu. Je to naprostý nesmysl a myslím, že každého, kdo četl knihu to musí pořádně nasrat.
S vizuální stránkou jsem také nebyla spokojena, přišlo mi to hodně prohnaný počítačem. Navíc u druhého dílu jsem si všimla dvou chyb v kresbě. Pro budoucí čtenáře, první chyba: když Mikael zajde za Lisbeth domů tak trochu se tam mění spagetová ramínka trička v rukávy a pak zase zpět na ramínka. Druhá chyba je, když Lisbeth osvobodí Mikaela má zakrvácenou tvář, pak však přijde další okénko, kde ji má čistou. Ve zkratce mi přišlo, že nakladatel se svezl na vlně popularity Milénia a chtěl narejžovat co nejvíce peněz. Další pokračování rozhodně číst nebudu. Důvod proč číst komiks: viděli jste film a nechce se vám číst kniha.
Samael
  5. 3. 2015, 19:42
Viděl jsem obě filmové verze (více se mi líbila americká) a četl jsem i knížku,která je skvělá.Grafické romány jsou pro mě zatím novinkou,ale jsem rád,že jsem se k tomu dostal.Pěkně zpracovaný a celkově zábavné čtení.