Pastýř smrti

Originální název: The Shepherd

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4192-0

Knižní klub (2013) 978-80-242-4192-0 328

Nejvíce ho vzrušují náhodné hry. Rád si hraje s obyčejnými lidmi. Někým, jako jste vy. Seznamte se s Francisem Ackermanem, nejděsivějším sériovým vrahem v Americe. Pokud se zúčastníte jeho hry, bude vás stopovat. Chytí vás. Nechá vás naživu. Nebo zemřete. Je tolik odlišných způsobů, jak zemřít... a on je zná všechny. (Založil/a: pineznino.cteni)

DanielOsbourne
  4. 8. 2015, 16:12
Ze začátku to vypadá jako pořádná jízda, ale po chvíli čtení spadá do hrozného stereotypu. Kdyby nebylo překvapivého konce, u kterého úplně nevím, zda mě potěšil nebo ještě více naštval, hodnocení by bylo ještě o něco nižší. Pro mě obrovské zklamání, protože jsem očekával od knihy hodně. A přitom měla skvělý rozjezd a potenciál.
maurarita
  21. 8. 2015, 18:04
Zajímavý a mrazivý příběh,kniha má velmi svižný spád a věrohodně popisuje všechny hrůzy, které si pachatel vymýšlel a způsoboval.
JarKun
  6. 7. 2015, 19:12
Kdopak je autor? Pokud je to pseudonym slavného spisovatele, pak je to z knihy znát. I přes zajímavý příběh a děj, mrazivého vraha, který je "nejsilnějším článkem" děje, mi přece jen přijde všechno trochu prvoplánové, napsané prostě pro prodejní úspěch. Mezi akčními scénami mi filozofické úvahy nad propojením dvou hlavních postav přijdou šité horkou jehlou, neustále dokola opakované fráze jak z nějakého traileru. Ale vzhledem ke kvalitám autora to na čtivosti nakonec tolik neubírá.
maillard
  20. 7. 2016, 19:23
Já ani nevím, proč jsem tuhle kravinu vůbec dočetl. Asi proto, že tu někteří z vás slibovali překvapivý konec. Ten byl ale asi tak debilně překvapivý jako celá knížka. Měl jsem u ní pocit, že je složená z rádobyfilosofického mudrování, které jsem se snažil přeskakovat, a z komických klišoidních scén a formulací, které občas připomínaly povídky Ivana Mládka: "...sledoval, jak žena upírá oči na židli proti sobě - z jejího chování vydedukoval, že nedávno přišla o manžela a teď se cítí v depresi a osamělá." Nevím, jestli se o tu komičnost zasloužil jen autor nebo k tomu přispěla i překladatelka ("na tváři šerifova zástupce se rozhostila maska smrti"), každopádně jsem se při čtení téhle hovadiny i párkrát zasmál. A na rozdíl od jedné zdejší komentátorky mám po přečtení knížky pocit, že tohle se nemůže stát ani v Americe, ale spíš v praštěné hlavě nějakého pochybného autora, který se pro jistotu schovává pod pseudonymem Ethan Cross.
MysteryMan
  1. 8. 2015, 16:44
Zklamání. Do knihy jsem se pustil s nadšením ovlivněn i zdejším hodnocením. Teď, když jsem Pastýře konečně se sebezapřením dočetl, musím prohlásit, že je to dle mého skromného názoru s odpuštěním sračka... Ale abych nebyl sprostý, tak prohlásím jen, že to je slabé dílo. Výborný nápad, námět, ale autor ho podle mně ani z poloviny nevyužil. Příště budu chytřejší a nepustím se do knihy, která je hodnocena jen dvěma čtenáři... Přesto závěr knihy, cca posledních dvacet stran není špatný a proto jsem se slitoval a dal 3 * :-)
Moa
  19. 11. 2016, 12:02
Podle mne je tato kniha velmi dobrá. Ačkoli musím se přiznat, že více než o příběh dvou hlavních postav, bych stála o příběh samotného vraha. V knize je lehce naznačován ovšem ne moc popsán. Zajímalo by mne tedy spíše cesta, kterou se dostal k "hrám".
wedator12
  10. 5. 2014, 15:02
Skvělá kniha, která je velice čtivá. Chování postav je doopravdy důvěryhodné. Děj je napínavý a je plný nečekaných zvratů. Kniha je výborná od první stránky až po tu poslední, ale ten konec je prostě nejlepší !!! Už se těším až vyjde další díl.
zuzkala
  24. 3. 2014, 15:08
Úžasně čtivá kniha, plná nečekaných zvratů!!! Velmi lehce se četla - doslova jedním dechem. Chvilkami dost morbidní scény a občas jsem měla pocit, že tohle se může stát jen v Americe... Ale i přesto dávám 100%!