Líný cestovatel

Líný cestovatel

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-434-6

Jota (2013) 978-80-7462-434-6 320

Kieranova oslava líného cestování je skvělým podnětem k zamyšlení, proč a jak cestujeme. Nutí nás přehodnotit zažité vnímání světa i našeho vlastního domova. Nabízí návod, jak si cestování lépe a hodnotněji užít ? jak z něj mít co největší prospěch. Líný cestovatel je kniha, díky níž vaše cestování získá nový rozměr. (Založil/a: Kůstka)

Dan Kieran Dan Kieran

jaryj07
  7. 10. 2014, 20:43
Knížka mě mile překvapila svojí myšlenkou. V knize nejde ani tak o cestování jako o přístupu k celému dnešnímu životnímu stylu. Kniha obsahuje mnoho myšlenek, které se vztahují k dnešnímu masovému cestování, hlavně jeho zbytečnostem. Vysvětluje i dřívější styl cestování a popisuje, jak probíhala změna k současnému stavu. Kniha sama obsahuje mnoho podnětů, které Vám pomůžou se soustředit na pro Vás důležitě pohnutky, které Vás opravdu nutí cestovat. Jedinou věci, která by se dala knize vytknout je její rozsah. Osobně si myslím, že autor se mohl mnohem více rozepsat. Doporučuji všem, kteří netrpí touhou, každý rok trávit na přeplněných pláží přímořských letovisek.
hero_bk
  7. 3. 2015, 22:54
Bezpochyby ten nejhorší "cestopis", co jsem kdy četl. Dostal jsem to zdarma k jízdence od ČD a dočetl jsem se asi do půlky. Nebylo to takřka o ničem a třetí kapitola byla tak strašně plná předsudků a překrucování naší vlastní národní historie, že se mi vařila krev v žilách. Nechápu, jak může někdo psát cestopis bez elementárních geografických znalostí. Když například píše o "větrných mlýnech" (i když to jsou větrné elektrárny) u trati z Vídně do Budapešti, popisuje to jako "někde mezi Vídní a maďarskými hranicemi", ač je to vlastně na Slovensku. Stejně tak "jehličnaté lesy na hranici Čech a Moravy" mě zcela rozesmály, protože nevím, kde je tam u trati našel... Blábol plný povrchních keců, kterým se nevyplatí ztrácet čas.