Originální název: The High Lord

Zoner press - 2013
ISBN: 978-80-7413-237-7

Zoner press (2013) 978-80-7413-237-7 512
Zoner press (2009) 978-80-7413-060-1 656

Městu Imardinu i celé Kyralii vládnou ti, kdo ovládají magii. Společenství čarodějů do svých řad přijalo dívku z ulice, která náhle zjišťuje, že se ocitla uprostřed děsivého spiknutí, a její rozhodnutí ovlivní celý svět… Sonea se toho ve Společenství čarodějů hodně naučila a po vítězném utkání s Reginem se k ní ostatní novicové začali chovat s nevraživou úctou. Stále však nemůže zapomenout na to, co viděla ve sklepení Nejvyššího lorda. Ani na jeho varování, že dávný nepřítel Kyralie znovu nabývá na síle. Čím víc se toho Sonea dozvídá, tím víc o všem pochybuje. Může Akkarinovu příběhu věřit? Nebo se ji jen snaží zatáhnout do svých temných plánů? Nejvyšší lord je závěrečný díl Trilogie o černém mágovi z pera autorky Trudi Canavan. (Založil/a: skjaninka)

Eventful
  26. 12. 2011, 11:38
Podle mě taky nejlepší díl :) a klidně bych si přečetla i další. Konec mě celkem sklamal, závěrečná bitva popsana v 5ti řádcích. Škoda.
Korinek101
  8. 11. 2016, 22:50
Byl to dárek k vánocům od jedné známé. Popravdě jsem od toho moc nečekal ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Podle mého názoru jeto nejlepší díl z trilogie.
Mordred
  14. 4. 2011, 16:16
Cela triologie by se dala zkratit do jedne knihy. Tento dil byl sice nejlepsi, ale ty reci ohledne Dannyla a jeho lasky si mohla Trudi nechat pro sebe...