Originální název: Studio sex

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4182-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-4182-1 479
Alpress (2003) 80-7218-926-3 358

Na hřbitově v jednom ze stockholmských parků je nalezena mrtvá dívka. Brutální vražda se sexuálním motivem okamžitě obsadí titulní stránky švédských novin. Poté co je ze zločinu obviněn ministr zahraničního obchodu, rozpoutá se mediální peklo. Anniku Bengtzonovou, mladou stážistku ve Večerníku, zavede případ do místního podsvětí, erotických klubů i do vysokých politických kruhů. Ve hře je spravedlnost, ale také Anničina budoucnost, profesní i soukromá. Studio 6 je druhý kriminální román Lizy Marklundové, chronologicky však předchází ději Exploze, úvodní části bestsellerové série publikované ve 30 jazycích. Česky vychází v novém překladu. (Založil/a: Kůstka)

Liza Marklund Liza Marklund
*09.09.1962

Morsie
  20. 11. 2013, 16:57
Už mám za sebou Explozi, nemohla jsem si proto nechat ujít Studio 6. Mladá Annika, zajímavý, neotřelý, svižně a přesto poutavě popsaný příběh - nevím jestli se mi to zdá nebo ne, ale tahle kniha mě bavila snad ještě víc, než ona zmiňovaná Exploze. No každopádně mě autorka velice potěšila a zároveň namlsala na její další knížky. Už se těším, až si zase sednu a začtu se do případu, který bude řešit má oblíbená švédská novinářka.