Průvodce dámy nepřístojným chováním

Průvodce dámy nepřístojným chováním

Domino - 2013
ISBN: 978-80-7303-922-6

Domino (2013) 978-80-7303-922-6 296

Znala zásady etikety. Raději by ale věděla, jak se chovat v přítomnosti muže, který je pravým opakem gentlemana. Theresa Wellerová je dobře vychovaná mladá dáma z vysoké společnosti. Pravidla společenské etikety nejen výtečně ovládá, ale samozřejmě předpokládá, že je budou dodržovat i lidé v jejím okolí. Jaké je tudíž její pohoršení, když poručík Bartholomew James svým nepřístojným chováním naruší poklidnou večeři! Ten muž je učiněným protikladem gentlemana! Stačí ovšem jediný jeho polibek – a Theresa už nedokáže myslet na nikoho jiného. Rázem se tak ocitá v zapeklité situaci: mohla by si vybírat ze zástupů zdvořilých ctitelů, kteří se ucházejí o její ruku, ale ona má oči jen pro Bartholomewa, který si rozhodně nebere servítky. Takovéto jednání Theresu znepokojuje a mate. Kéž by existoval jakýsi průvodce nepřístojným chováním, který by jí pomohl lépe se v tom vyznat… Navzdory všemu, co jí bylo při výchově vštěpováno, ho pozve na projížďku v kočáře, dokonce ho vyzve i k tanci a k návratu do vysoké společnosti. A Bartholomew? Ten ví, že by Tess chtěla být nazírána jako slušná slečna, ale coby zkušený muž už také rozpoznal, že ona je ta jediná a pravá, která v něm dokáže zažehnout jiskru vášně. Tato dáma je totiž podle všeho schopna si užít i to nejvíce nepřístojné chování… (Založil/a: Kůstka)

barus.horn
  20. 9. 2014, 17:52
Zajímavý příběh o dámě, která má vybrané chování a o poručíku který je raněn a proto kolem sebe neustále kope. Zajímavé jak se z jisté apatie vyklube láska a důvěra, kterou jeden druhému ke konci prokazují. Tady bych použila výrok, láska nemá meze. Hrdinka Theresa si přes všechny nabídky k sňatku které odmítá, nakonec vybere zraněného vojáka, který se gentelmanovi sotva podobá a navíc má pokaženou pověst mezi společností. Knize dávám 2 hvězdy, protože mě osobně se špatně četla. Ale je to dáno tím, že se děj odehrává v dřívější době, což já nemám moc ráda... Myslím že vyzrálejším lidem se kniha bude určitě líbit.