Mycelium: Led pod kůží

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-1008-1

Argo (2013) 978-80-257-1008-1 332

Lucas Hildebrandt dosáhl všeho, co si předsevzal; jenže zároveň se nedopatřením a mimochodem dotkl nejtemnějšího össenského tajemství. Na jeho rukou jsou spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhají Lodě. Ty, které bdí ve vesmíru, čekaly dlouho na svou chvíli; a teď konečně nalézají. Jejich Sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kam se Lucas uchýlil společně s Aš~šádem z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cítí Jejich přítomnost a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny tuší nepřiznaný záměr. Jaké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním – a Jimi?! (Založil/a: Moreanne)

Tyet
  10. 2. 2015, 10:51
Pěkně napsané sci-fi, zdá se o kousek lepší než první díl, tak uvidíme, na čtyři hvězdy to ale pro mě není.
Jasanek
  4. 1. 2014, 12:09
Smekám! Paní Kadlečkové se daří držet vysoce nastavenou laťku z prvního dílu a co víc, místy vás dokáže kniha tak pohltiti, že přestanete vnímat čas. Cituji z facebookové stránky Argenitového světa:

"...Příběh a svět nějak prolezly, zato jazyk mu připadá obyčejný, "bez snahy o vybroušenější formu". Ale to je pro mě vlastně dobrá zpráva, protože na rozdíl od krkolomných stylistických experimentů, které jsem prováděla v osmnácti, si dneska myslím, že jazyk by měl být v knihách tak hladký a nenápadný, aby člověk vůbec nepostřehl, že ČTE."

Nemohu než nesouhlasit, během čtení chvílemi ztratíce pocit, že vlastně čtete, že nejste jen pozorovatel dění, že nestojí Lukasovi, Kamele či komukoliv jinému celou dobu za zády.

Jediné, co mě vysloveně štve, že musím čekat na další díly.
Veru.K
  24. 4. 2014, 9:50
Úžasné pokračování této skvělé sci-fi série, už se nemůže dočkat, až vyjdou další díly a jsem napnutá, jak to bude pokračovat dál, protože tento závěr, jsem opravdu nečekala.
Blueberry
  14. 9. 2014, 19:38
Skvělý příběh, který vás do sebe vtáhne tak mocně jako samotné össenské trëighrü! Myslím, že se tu rodí něco fakt dobrého. Jen těžko uvěřit, že Mycelium vzniklo tady u nás v malé české kotlince. Podle mého máme tu čest číst životní dílo Vilmy Kadlečkové. Děj má fantastický spád, postavy pořádný říz a zápletky více než překvapivé rozuzlení. Jdu na další pokračování!
Elisa99
  25. 8. 2014, 11:51
Páni, tak takový konec jsem opravdu nečekala. Člověk ani nemůže říci ne dalšímu dílu. Jediná škoda je, že se zde nemůže dávat 6 hvězdiček, protože se opravdu Kadlečkové povedlo být v této knize ještě o stupeň lepší, brilantnější, než v prvním díle. :)