Originální název: The Magicians' Guild

Zoner press - 2013
ISBN: 978-80-7413-204-9

Zoner press (2013) 978-80-7413-204-9 384
Zoner press (2008) 978-80-7413-013-7 480

Každý rok se čarodějové města Imardin vydávají očistit ulice města od tuláků, darebáků a ničemů. Mistři magických oborů jsou přesvědčeni, že se jim nikdo nemůže postavit, ale jejich ochranný štít není tak neproniknutelný, jak se domnívají. Když vyhánějí lůzu z města, jedna mladá dívka z ulice, rozzuřena způsobem, jakým se úřady chovají k její rodině a přátelům, mrští proti magickému štítu kámen a spolu s ním pošle i veškerý svůj vztek. (Založil/a: skjaninka)

lidus
  30. 9. 2016, 15:01
Trilogii mi půjčil kamarád asi před deseti lety. Není to žádný zázrak literatury, děj je předvídatelný, vyprávění občas dobré, občas jako slohová práce ze střední (práce autorky, nebo překladatele?). Jako odpočinková četba docela fajn.
čarodějka
  4. 1. 2014, 13:08
Tahle série mi přišla pod ruku náhodou,je fakt že první díl se trošku ze začátku vlekl ale pak se to rozjelo a já byla neuvěřitelně nadšená a honem jsem si zamluvila poslední třetí díl v knihovně...ten jsem přečetla za jeden den...Super,bylo to napínavé a já to nemohla odložit.Víc takových věciček kdyby bylo tak nedělám nic jiného než čtu a čtu:o)))
Eventful
  11. 10. 2011, 14:46
Občas už únavné nicméně mě to bavilo.. Zajímavý příběh s napínavým dějem...přečtěte a uvidíte sami...
Korinek101
  11. 11. 2016, 23:27
Obsahuje spoiler spoiler První kniha co jsem přečetl potom co jsem skončil školu. Osobně jsem si ji nevybral, ale dostal jsem ji k vánocům od známe a docela mne bavila nejako ta poslední ztrilogie ale vice než ta druhá.
jaspis
  21. 8. 2016, 7:19
Pěkně napsaná kniha. Jen jsem hvězdičku strhla, protože "hon na čarodějnici" se pro mě změnil na hru na slepou bábu a říkala jsem si, ať už ji konečně chytí!!! Pak už se děj krásně rozjel a bylo co číst. Těším se na další pokračování.
Mordred
  9. 4. 2011, 19:42
Pribeh je pro mladsi ctenare. Celym dej je hrozne utahany a v duchu si rikate, at uz ji konecne chytnou. Vnimavejsi ctenar postrehne i nesmyslne pasaze.