Letní zahrada

Letní zahrada Originální název: The Summer Garden

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2287-4

Ikar (2013) 978-80-249-2287-4 632

Závěrečný díl legendární romantické ságy, sledující osudy Taťány a Alexandra. Po letech odloučení se oba shledávají v Americe – zemi, o níž věřili, že se stane jejich novým domovem a ve které budou žít svůj společný sen a vychovávat syna Anthonyho. V ovzduší strachu a nedůvěry uprostřed studené války však na každém kroku cítí, že jsou zde „jen“ cizinci a že musí o své štěstí neustále bojovat. Jinak je dostihnou duchové minulosti... (Založil/a: estrellita)

Paullina Simons Paullina Simons
*??.??.1963

silvaren
  5. 6. 2014, 10:17
Obsahuje spoiler spoiler Třetí díl je psán trochu jiným způsobem - autorka se podrobněji zastavuje u třech významných událostí Taťánina a Alexandrova života (jeho vyrovnání se s válečnými hrůzami, jeho ne/věra a Anthonyho zajetí a osvobození z vietnamského zajetí) a vrací se také do Taťánina dětství, což dokresluje celkový obraz její povahy. Věnuje se politické, ekonomické a sociální problematice americké společnosti od konce druhé světové války do konce tisíciletí. I když má knížka neuvěřitelný (a místy i neúnosně široký záběr), autorka zároveň dokazuje, že nic v knížce není zbytečně. Obzvláště události ohledně ne-věry a jejich vztah k dětem jsou opravdu výborně napsány. Takhle nějak si představuju velký román. 100%
23.44
  17. 8. 2014, 12:54
První díl skvělý, druhý slušný a poslední- Letní zahrada- alespoň u mě velké zklamání. Do 3/4 knihy bych si skoro myslela, že to psal jiný autor. A přitom se nabízelo tolik témat, která mají hloubku a mohla být zpracována, bohu žel vše je jen naznačeno, načnuto. Ale zato víme, v kolika polohách, na kolika místech a kolikrát týdně /denně..měsíčně...to je jedno/ se Taťána s Alexandrem milovali, jak byla pořád krásná a on svalnatý.
cenevrec
  19. 12. 2013, 19:24
Jednoznačně nejslabší díl. Bohužel první polovina knihy absolutně o ničem. Vadily mi ty neustále se opakující sexuální scény. Naopak mě potěšily kapitoly, kdy se autorka vrací do dětství čtrnáctileté Táni. Musím ale uznat, že i přes tu slabší první polovinu knihy jsem se nemohla od čtení odpoutat. Autorka píše výborně. Až na ty kapitoly z dětství a vysvobození Antonyho ze zajetí bych řekla, že se kniha spíše podobá červené knihovně.
Afire
  30. 11. 2013, 23:47
Stejně jako předchozí 2 díly, ani tento nešlo odložit. Přečteno jedním dechem. Je spousta dojemných příběhů, u kterých brečím, u tohoto jsem ani brečet nemohla, jen jsem lapala po dechu a mrazilo mě v kostech.
Lenka79
  15. 8. 2016, 23:40
První díl jsem některé pasáže přeskakovala, od druhého jsem se nemohla odtrhnout, ale třetí díl jsem opravdu hltala, nedokázala jsem přestat číst, již dlouho mě žádná kniha tak nechytla.
KamcaR
  18. 7. 2014, 20:26
První díl mě nadchl, druhý se mi hodně líbil. U třetího jsem bohužel měla rozporuplné pocity. Místy mě to chytlo jako předchozí díly (manželská krize, návraty do Taťánina dětství, osvobozování Antonyho), ale pak byla místa, která byla rozvleklá, a přišlo mi, že občas prostě autorka musela zaplnit prostor, aby se dostala, kam potřebuje. Nelituji, že jsem trilogii zkompletovala, ale kdybych po ní měla časem sáhnout a číst znovu, raději skončím s Taťánou a Alexandrem v Berlíně.
zelenoočka
  23. 2. 2016, 22:27
Z posledního 3.díla teče červená knihovna proudem, osudy hrdinů jsou završeny více než nepravděpodobně. Zkrátka ztráta času.
Dzinka
  5. 3. 2014, 20:39
I třetí díl se mi četl moc dobře. Četla jsem ho velmi pomalu a moc jsem si přála, aby ještě nebyl konec. Tato trilogie patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější.