Bílá kněžka

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Zoner press - 2009
ISBN: 978-80-7413-038-8

Zoner press (2009) 978-80-7413-038-8 687

První kniha trilogie Věk pěti.

Když je Auraya vybrána, aby se stala kněžkou, rozhodně by ji nenapadlo, že o pouhých deset let později bude jednou z Bílých, nejmocnějších služebníků bohů.
Naneštěstí nemá moc času seznámit se s výjimečnými silami, které jí bohové propůjčí. V zemi se objevují tajemní černě odění čarodějové z jihu a proslýchá se, že budují velkou armádu. Auraya a její společníci se neúnavně snaží o vytvoření spojenectví mezi zeměmi severního kontinentu, ale čas se rychle krátí.
Do zemí Bílých přichází válka a pokud Auraya neovládne své nově získané schopnosti, ani přízeň bohů by nemusela stačit k jejich záchraně...

Trudi Canavan získala v roce 1999 cenu Aurealis za nejlepší fantasy příběh. První díl trilogie Věk pěti byl nominován na cenu Aurealis 2005 v kategorii Fantasy. (Založil/a: skjaninka)

Eventful
  20. 7. 2015, 1:36
K této knize (trilogii) jsem se dostala až po přečtení všech ostatních knih od Trudi, takže jsem k tomu přistupovala celkem skepticky. Nicméně jsem byla mile potěšena. Příběh dobrý, vypravěčský um také :)
Jacinda
  4. 6. 2016, 20:59
děj, který se snaží celou knihu rozběhnout, se na konci knihy nakonec nerozběhne. na fantasy děsivě a neuvěřitelně nutné a pomalé