Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Potoky krve

84%
4 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Potoky krve

Podtitul: Tři příběhy z Malazského světa


Originální název: Bauchelain and Korbal Broach: Three short novels of the Malazan Empire

Nejnovější vydání:
Talpress - 2013
ISBN: 978-80-7197-515-1
Počet stránek: 280
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 18x v knihovně
k přečtení 27x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 6x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Talpress (2013) 978-80-7197-515-1 280

Kanadský autor Steven Erikson, známý pro svou epickou a ohromnou ságu Malazskou knihu padlých, nám v této sbírce prezentuje svoji tvorbu ve formě tří krátkých příběhů. Chronologicky jsou zasazeny někdy do doby před třetím dílem ságy, ale jinak se jedná o samostatné příběhy, bez spoilerů a větších odkazů na ságu.
Tahle sbírka příběhů je ideální pro lidi, co mají rádi temné fantasy, ale z nějakého důvodu jim nesednul Eriksonův komplexní, až složitý styl. Oproti Malazské knize padlých jsou tyto příběhy vyloženě oddechové. Jedna příběhová linie, dva nekromanti, z nichž je koníčkem jednoho vyvolávání démonů a druhý je eunuch se zálibou v plození, zmatený sluha smolař, tři příběhy, absurdno a hory, hory černého a šibeničního humoru. A také potoky krve. Jestli vás něco z toho zaujalo, vřele doporučuji si knihu koupit a přečíst. (Založil/a: Kůstka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Všivák
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 10. 2016, 22:30
Erikson se nám tady trochu utrhl ze řetězu. Fantaskně bizarní dílo plné černého humoru. Tak černého, jak jen srdce černé může být. Dílo nachází spoustu populárních klišé a doslova je utápí v potokách krve a humorných zvráceností. Autor se tady opravdu odreagoval a je to fakt zábavné. Až jsem to nečekal. Smolař Mancy rulez!!
Tomáš Fiurášek
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 9. 2015, 11:43
Nutno říct, že po dočtení Vzpomínek Ledu mě zajímaly další osudy Korbala Špičáka a Baulechaina. Erikson se zde ukazuje s neomezenou dávkou morbidního černého humoru a fantazie.
První povídky mi přišla docela pomatená ale jakmile jsem se ponořil do "Klidných vod přejdesmíchu" a "zdravotně fašisticky fašistickou" povídku "Zdraví Mrtví" jsem se nestačil divit. Velice dobré, skvělý doplněk k Malazské knize padlých. Všem Malažanům doporučuji.
Benjik
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 4. 2015, 9:05
Dost nářez. Stívnem Eriksnem jsem nepolíben, na Malaz totiž nemám chuť, čas, ani finanční prostředky. Tohle ale mělo dost dobré ohlasy, tak jsem to koupil a dostal jsem víc než jsem čekal. Každá povídka je jiná, jedna má černočernočerný humor, další je vyvražďovačkou na klaustrofóbním místě, další detektivkou....hlavní dvojka je nesympatická a zlá, velmi zlá, ale stejně jejich dobrodružství hltáte, snad díky civilnímu smolařskému sluhovi. Koukám, že dobré konce Stívn moc rád nemá, takže depresivnější atmosféra je na každé stránce. Celkově povídkový fantasy skvost.