Pod kůží

Pod kůží Originální název: Pod kůží

Eroika - 2007
ISBN: 978-80-86337-69-2

Eroika (2007) 978-80-86337-69-2 345

Simona je typická úspěšná žena budující kariéru. V podniku, kde pracuje, dosahuje na stále vyšší pozice. Je deset let rozvedená a z manželství má už třináctiletou dceru, která ovšem žije se svým otcem a jeho novou partnerkou. Simona se na tom s manželem dohodla protože sama dává přednost kariéře a svou dceru i tak pravidelně navštěvuje, i přes nepochopení okolí tento systém funguje. Klidně nalajnovaný život nabere větší obrátky, když se Simona náhodou seznámí s dočasným sousedem Romanem a nastěhuje ho k sobě, aniž by o něm cokoli věděla. Vášnivý vztah plný sexu a radovánek je nějakou dobu idylický, ale plíživě začínají narůstat problémy: Simona má najednou plno starostí sama se sebou a všechny její dosavadní vztahy se rozpadají... (Založil/a: skjaninka)

felisr
  6. 7. 2014, 11:17
Nevím jak to napsat, abych se někoho nedotkla, ale už při pohledu na asexuální autorčinu fotku na přebalu jsem silně pochybovala, že půjde o erotickou knihu. A také že nešlo. Aspoň tedy já osobně nepovažuji za erotickou tu knihu, kde nejpeprnější věta zní: "Zajel jí rukou pod tričko..." nebo "Po noci plné vášně..." Po srovnání např. s Šancí od Jackie Collins, která otevřeně popisuje orální sex a NENÍ zařazena v kategorii erotické, je toto spíše úsměvné, je vidět, že autorka nedala na rady zkušených autorů (pište o tom, co znáte) ;-). Také mě trochu vadila místy staropanensko-socialistická dikce, která se opakovala ve scénách ze zaměstnání, jako by autorka oprášila cosi napsaného v sedmdesátých letech, vyškrtla oslovení soudruhu a nechala zbytek být. Jinak je ale příběh velmi poutavý a pěkně se čte.
KamcaR
  12. 12. 2012, 19:52
Kniha je ukázkou toho, jak moc nás mají chlapi v moci, ať chceme, nebo ne. Jsou naše prokletí i spása.

Mezi erotické romány bych to nezařadila, ale autorka si ani na nic takového nehraje. Na svých stránkách knihu označuje jako román pro ženy - a to taky je. Pro ženy různých generací.
Kategorie, do kterých jsou tady knížky zařazeny, ne vždycky odpovídají obsahu a skutečnému žánru knihy.