Otisky pravěku aneb Rukověť mladého badatele

Otisky pravěku aneb Rukověť mladého badatele Originální název: Otisky pravěku aneb Rukověť mladého badatele
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Albatros - 2013
ISBN: 978-80-00-03080-7

Albatros (2013) 978-80-00-03080-7 96

Poznávat nepoznané a objevovat neobjevené! Právě to je výsostné poslání badatelů. Možná vás však překvapí, že badatelem se může stát každý, kdo je dost zvědavý, hodně trpělivý a samozřejmě vytrvalý. Badatelem totiž není jen odvážný cestovatel, neohrožený mořeplavec či moudrý a vzdělaný učenec. Ani výpravy za poznáním nemusí směřovat jen do neprostupných pralesů, vyprahlých pouští nebo plání věčného ledu a sněhu. Spousta zajímavostí a překvapení číhá i všude kolem nás, každá vycházka do přírody i každý výlet, který podnikneme, nabízí pohledy, jež stojí za zamyšlení a také spoustu otázek. Proč někde zakopáváme o kameny a jinde se boříme do písku, proč je to údolí řeky hluboké a hory tak vysoké, jak stará je skála, na kterou lezeme, a mnoho dalších. Rukověť badatele poskytne zájemcům o neživou přírodu a obdivovatelům pravěku základní informace a rady pro úspěšné zahájení badatelské a sběratelské činnosti, kterou lze provozovat všude kolem nás. (Založil/a: Eli.)