Originální název: El guardián invisible

Panteon - 2013
ISBN: 978-80-87697-03-0
Vyšlo jako audiokniha

Panteon (2013) 978-80-87697-03-0 406
Panteon (2013) 978-80-87697-13-9 Vyšlo jako audiokniha.

"Dolores Redondo je po Stiegu Larssonovi novým velkým zjevem žánru," říká producent larssonovských filmů Peter Nadermann.

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky. Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů. Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo... (Založil/a: Eli.)

Dolores Redondo Dolores Redondo
*1969

vladislaus
  12. 2. 2014, 14:27
Tento román opravdu je spíše psychologický, linka detektivního pátrání je zde velmi slabá. Zajímavá byla pro mne pouze poslední kapitola.
Rames
  14. 5. 2014, 8:26
Inspektorka Salazarová vyšetřuje vraždy mladých dívek ve svém rodném městě. Čtivý příběh lákající na zajímavé prostředí a rodinné tajemství. Snaha autorky svést čtenáře nejasnými náznaky na stopu vraha malinko ruší a šťastný konec je, po tom co jsme se dozvěděli o rodině inspektorky, zklamání.
XZvire
  1. 7. 2014, 20:39
Kniha sama o sobě není špatná...ALE... detektivních bestsellerů mám načtených hodně, takže při přečtení první věty, kde je zmíněno jméno hlavní hrdinky Amaia Salazarová, hned se mi vybavila Amelie Sachsová od Jefferyho Deavera, styl psaní na mě působil jako směsice stylu Tany French a Dana Browna (jen takový náznak mytologie). Autorka se mi určitě trefila do stylu, ale chtělo by to něco víc a rodinné tajemství přitažené za vlasy mě taky moc neoslnilo. Co se týká vyšetřování případů, to bylo velmi zajímavé a napínavé.. Neviditelného strážce jsem si koupila za cílem nové neznámé nezávislé knihy, bohužel jsem zjistila (až po koupi), že se jedná o trilogii. Nevadí, určitě si najdu cestu i k dalším dílům, už jen proto, že konec byl tak trochu nedokončený.. :-D
Astonius
  30. 7. 2016, 19:21
Než detektivka to mohl být spíše společenský román a tím by autorka udělala líp, protože detektivní zápletka se opravdu moc nepovedla. Móda emancipovaných žen v čele policejního týmu je možná pro někoho zajímavá, ale já takové příběhy nemiluji, protože jsou prostě nereálné. Jistě takové ženy existují, ale chovají se a jednají úplně jinak, než vykreslená hrdinka a je jich pomálu. Vyvrcholení celé knihy a pachatel měly být asi hrozně šokující, ale protože to bylo všechno tolik nepravděpodobné, tak jsem to nijak neprožívala. Za mě velmi slabé a jsem ráda, že jsem vůbec dočetla.
Jarohrad
  4. 2. 2014, 14:24
Velice dobrá psychologická detektivka s jemnými prvky nadpřirozena. Autorka není příliš rozvleklá, což u psychologických románů bývá docela časté. Krátké kapitoly dobře pomáhají k posunu děje vpřed a tím i k čtivosti. Čtenář tu má možnost společně s hlavní hrdinkou postupně sám odhalovat možného pachatele - pokud neskočí na rafinované návnady. Trošku mi zezačátku vadil termín policejní hodnosti - podinspektor (možná bych překladateli navrhl termín seržant), ale dalo se s tím docela dobře žít. Knihu doporučuji.
Scarlett
  5. 1. 2014, 10:50
Detektivky moc nečtu, takže nemám srovnání, ale tohle mě nadchlo. Autorce se podařilo namíchat správnou dávku napětí a záhadna, které navíc jemně doplnila baskicko-navarskou lidovou mytologií. Vraždy nejsou extrémně brutální, takže se to dá číst i před spaním (větší hrůzu než vrah ve mně vyvolávala inspektorčina matka). Sympatické taky je, že kapitoly jsou krátké a děj se nezdržuje zdlouhavým popisem nejnovějších vymožeností kriminalistiky. S napětím očekávám druhý díl.
candlessinka
  30. 10. 2015, 18:03
Oblíbený fenomén z kriminálního prostředí zasazený do venkova okolo řeky Baztán. Dle mého názoru kniha spíše pro ženy plná důrazu na rodinné vztahy a místní tradice, vnitřní intuici, vyšší sílu, pradávnou pohanskou moudrost a moc přírody, na kterou jsme v dnešní moderní době již zapoměli. To vše zahaleno tajemnými mytologickými bytostmi, které dávají knize jiný a nový rozměr v porovnání s ostatními bestsellery severské krimi. Moc se mi líbila.
detskekonto
  26. 2. 2016, 19:41
Mám rád dobré krimi romány, ale tohle není nic jiného než slátanina, která je navíc ještě nudná.......... Jediné, co mě těší je, že jsem ji měl pouze vypůjčenou....