Heinrich Himmler

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Malý princ - 2013
ISBN: 978-80-87754-33-7

Malý princ (2013) 978-80-87754-33-7 456

Pozornost historiků nikdy neupoutávaly jen postavy tvůrčí a kladné, nýbrž i rozporné, záporné a temné, jak to odpovídá životní pravdě. Říšský vůdce Heinrich Himmler a jemu podobní se významně podíleli na vytváření děsivé atmosféry hitlerovského nacismu. Himmlerova biografie proto přispívá k hlubšímu poznání a pochopení pravdy naší doby. Ani v dnešním světě německý fašismus bohužel nepředstavuje jen archivní záležitost, spadající do kategorie historických poučení, nýbrž téma svrchovaně současné a aktuální.

Tato kultivovaná, mnohovrstevnatá biografie klade velký důraz na psychologii hlavní postavy, na její citové zázemí, individuální charakter, vývoj a vztahy vůči druhým i vůči době a společnosti. Jako charakterizační prostředky jsou použity dobové dokumenty, citáty, ověřené a ověřitelné skutečnosti. Autorovi se podařilo bezezbytku využít možnosti dokumentu a beletrie a nabízí čtenáři skutečně uchvacující a vyčerpávající svědectví. (Založil/a: Eli.)