Krvavá mlha

Krvavá mlha

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4179-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-4179-1 400

Další případ doktorky Kay Scarpettové, volně navazující na Posmrtný přístav (Knižní klub, 2012). Kay přijíždí do Georgijské ženské věznice, aby se setkala s odsouzenou Kathleen Lawlerovou, biologickou matkou sériové vražedkyně Dawn Kincaidové, a pokusila se zjistit, co vedlo Dawn k tomu, že zabila svého otce, soudního patologa a Kayina spolupracovníka Jacka Fieldinga. Míří sem i Jaime Bergerová, prokurátorka a partnerka Kayiny neteře Lucy, aby prošetřila případ jiné dívky, obviněné z vyvraždění rodiny místního lékaře. Kathleen brzy poté za záhadných okolností umírá. A Jaime najednou nikomu nezvedá telefon... (Založil/a: Eli.)

Morsie
  27. 11. 2013, 18:36
Skvělá, napínavá detektivka! Nechybí ji zhola nic, strhující děj, svižný jazyk, brilantní zápletka. Co víc by si mohl člověk přát? No já jsem z toho nadšená! A to jsem Patricii Cornwellovou ještě nikdy předtím nečetla. No budu to muset napravit! Každopádně co mi na knize udělalo největší radost, je fakt, že se Kay vydává do ženské věznice, a že je příběh o vražedkyních. Po všech těch mužích zabijácích je to příjemná změna.
svobodka
  9. 10. 2014, 16:09
Na rozdíl od autorky prvního komentáře já jsem od Cornwellové přečetla všechny předchozí díly a bohužel tentokrát jsem byla trochu zklamaná. První část knihy mě dokonce přestávala bavit - ty sáhodlouhé dialogy mě uspávaly. Ale pak se to pěkně "rozjelo", takže propadá to rozhodně není.