Pátá vlna

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-769-2

Baronet (2013) 978-80-7384-769-2 448

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu.
Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými, bytostmi, které jako lidé pouze vypadají. Jiní se potulují krajinou a zabíjejí na potkání; rozprášili poslední přeživší pozemšťany. Cassie věří tomu, že kdo zůstane sám, ten přežije. Pak se však setká s okouzlujícím a tajemným Evanem Walkerem, jenž je možná jedinou Cassiinou nadějí na záchranu jejího bratra – nebo dokonce jí samotné. Cassie si musí vybrat: mezi důvěrou a beznadějí, mezi vzdorem a kapitulací, mezi životem a smrtí. Vzdát se, nebo se sebrat a jít dál. (Založil/a: Eli.)

welink
  26. 6. 2014, 9:34
Souhlasím, originální nápad. Kniha se rychle četla, zajímavé je opravdu, jak je vyprávěna z pohledu několika postav. Ke 100% mi tam prostě něco chybělo. Ale určitě doporučuji přečíst. Četla jsem Bílého koně (podobná kniha) a tohle se mi i přes (alespoň pro mě) nižší věk hlavní hrdinky i ostatních postav líbilo více.
kiky
  11. 4. 2014, 18:20
Opravdu skvělá knížka. Originální nápad. Čte se jedním dechem, za pár dní jsem ji měla ;). Líbilo se mi, že je to napsané a více pohledů. Myslím, že se chystají podle této knížky natočit i film. Nemůžu se dočkat :D :)! Na velkým plátně to bude vypadat super! Určitě doporučuju. :)
Budulman
  16. 4. 2016, 8:42
Na knížku mě nalákal trailer na film, který právě přichází do kin a musím říct, že mě knížka dostala.
O to víc mě mrzí, že má zatím film tak tragické hodnocení.
Každopádně za mě naprostá spokojenost s knižní předlohou, má spád, občas je vše lehce předvídatelné, ale vše v mezích, které nebrání si děj pořádně užít.
Střídání pohledu různých postav dodává knížce víc na hloubce, ze začátku jsem si myslel po části s Cassie, že už to nebude ono, ale bylo to nakonec naprosto v pořádku a užíval jsem si to.
Knížku jsem už četl s tím, že bude mít pokračování, ale i tak jsem z otevřeného konce rozladěný... Ale jen proto, že zatím nemám koupený druhý díl :-)
fish
  13. 11. 2015, 11:06
Táto kniha je presne taká ako ju popisuje v závere autor asi 600x prepisovaná aby vyhovela požiadavkám nakladateľstva. Je to smutné ako dokážu zabiř dobrý nápad. Som zvedavý či by mali žalúdok aj na to aby Van Goghovi prikázali premalovař slnečnice na ruže, lebo sa to lepšie predá. Pomaly ale iste asi budem končiť s novými americkými autormi, len z tohto důvodu, že im nakladatelstvo v podstate napíše knihu. Hanba. Ale ako ďalej sledujem komentáre, je jasné že nie som cielová skupina.
Ivet228
  18. 10. 2015, 0:05
Kniha je dokonalá. Pokud si chvíli myslíte, že víte co přijde ... mylíte se. Autor neustále měnil děj, kniha je plná akce a nečekaných zvratů. Ano je také celkem pesimistická, že začátku. Později autor ukazuje, že přece jen možná lidstvo má šanci na záchranu. Což je od něj velmi vstřícný krok. Kniha je velmi dynamická a čtivá, pomalu jsem ani nestihla pobírat všechny detaily, jak jsem hltala stránky nedočkavostí. Někteří autoři píší to, co chtějí čtenáři číst. Tento autor ne. Píše tak, jak chce on aby se příběh vyvíjel a to semi na něm tak líbí. Ano, nesnáším části ve, kterých se příběh totálně zvrtne a já si říkám: Co to kruci...? Ale na druhou stranu, je to fajn změna :-D rozhodně nevím co čekat od dalšího slova, věty, stránky, knihy... A o to se těším ještě víc. Spousta knih se dá odhadnout po pár stránkách, tady nevím co se stane v další větě... :-D Neskutečně moc se těším na další díl, doufejme že bude stejně dobrý, né-li lepší než tento. Rozhodně stojí za přečtení, několikrát :-D