Mé sladké šestnácté století

Mé sladké šestnácté století

CooBoo - 2013
ISBN: 978-80-7447-430-9

CooBoo (2013) 978-80-7447-430-9 256

Cat Crawfordová má za pár dní oslavit své sladké šestnácté narozeniny. Ovšem to poslední, co si Cat přeje, je extravagantní narozeninová party organizovaná její temperamentní nevlastní matkou. Alespoň malou útěchou jí je plánovaný rodinný výlet do magické Florencie. A když ji při prohlídce tohoto úžasného města zavede zvědavost do cikánského stanu, ocitne se přímo… v renesanční Florencii. Na tomto výletu do šestnáctého století, vyzbrojena pouze batohem plným věcí z budoucnosti, se Cat setká se svými předky. A nejen s nimi, vždyť v této době je Florencie plná známých umělců, kteří právě tvoří svá vrcholná díla. A samozřejmě není nouze ani o pohledné renesanční ctitele… Avšak podaří se Cat najít cestu zpět do moderní doby, nebo se její italské dobrodružství promění v italské navždy? (Založil/a: Eli.)

minkar
  7. 3. 2016, 20:22
Kdo ma rad pohadky, tomu knihu doporucuji. Pribeh, kdy je hlavni hrdinka prenesena do sestnacteho stoleti, kde nikoho neprekvapi jeji chovani, je opravdu pohadkovy. Velmi jednoduche cteni, oddychovka, ktera me ale velmi bavila a tesim se na pokracovani.
le.papillon
  24. 9. 2014, 17:00
Knížku jsem začínala číst s tím, že když se mi nebude líbit, tak ji po pár stranách odložím. Nejen, že jsem ji neodložila, ale poměrně dost mě vtáhla do děje. Snový příběh hlavní hrdinky, kterému nechybělo dobrodružství, milostná zápletka, propletenec rodinných vztahů... Cat, která se vyrovnává se skandály své matky, která hledá cestu sama k sobě, ale i k nové přítelkyni svého otce, se ocitne díky návštěvě cikánského stanu v relativně dávné historii na místě, jež nade vše miluje - v renesanční Florencii. Prostřednictvím vztahu se svými dávnými příbuznými nachází cestu ven ze své ulity a proměňuje se jí i pohled na její současný život a postoj k lásce. Jsem zvědavá na pokračování příběhu.