Odhalené tajemství vzniku agenta 007

Odhalené tajemství vzniku agenta 007

Podtitul: Z archivů britských tajných služeb

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4755-2

Grada (2013) 978-80-247-4755-2 272

Tato kniha o skutečném pozadí vzniku agenta 007 mohla být napsána až v nedávné době. Její autor musel čekat na zrušení bezpečnostního embarga a zpřístupnění četných, dosud přísně střežených archivních materiálů britských zpravodajských služeb. Bezprostřední inspirací k vytvoření fiktivního agenta Jamese Bonda byla totiž nesmírně riskantní a z mezinárodního hlediska velice ožehavá akce britských tajných služeb z roku 1942, jejíž neúspěch by měl fatální následky i dlouho po válce. Našim čtenářům se tak nyní konečně dostává do rukou brilantní a nesmírně napínavé líčení operace, která se nejen skutečně udála, ale jejíž způsob provedení a její klíčoví aktéři s „povolením zabíjet“ zároveň posloužili Ianu Flemingovi jako vzory pro sepsání slavné fikce, populárních bondovek. (Založil/a: Eli.)

O_Peki
  26. 1. 2016, 20:53
Ono se vlastně nejedná o "odhalené tajemství vzniku agenta 007". 99% knihy je dokumentární rekonstrukce jedné tajné operace anglických vojáků. Agentu 007 je vlastně věnován až doslov.