Citadela

Citadela

Podtitul: Kdo je skutečný nepřítel?

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-434-7

BB art (2013) 978-80-7461-434-7 558

Carcasonne, rok 1942. Odvážná a energická dívka Sandrine zjistí, že ji události vtáhly do odboje proti německé okupaci. A stane se součástí odbojové organizace s krycím označením „Citadela“, složené z obyčejných žen odhodlaných nasadit všechno a dovést do konce děsivý boj stínové války zuřící všude kolem nich. Jih Francie je sice „svobodná zóna“ a Němci jej neobsadili, ale Pétainova vláda ve Vichy s nimi kolaboruje a nikdo vlastně pořádně neví, kdo je přítel a kdo nepřítel.

Válka se nevyhnutelně blíží ke svému krvavému a strašnému závěru a Sandrine zjistí, že její osud je spojen se třemi velice odlišnými muži. Kdo je ale skutečný nepřítel? Od koho hrozí největší nebezpečí? A kdo je tím pravým strážcem pradávných tajemství, jež už po celá pokolení přitahují do podhůří Pyrenejí mnohé pátrače?

Sandrine hledá nejen pravdu sama o sobě a svou lásku, ale také prastarý text, který, i když to zní neuvěřitelně, by snad mohl změnit osud války.

V Citadele vytvořila Kate Mosse nesmírně citlivý a uchvacující příběh plný milostného citu, zrady a napětí, jak to od tohoto žánru čekáme. Ale zároveň je na jejích knihách poznat, jak hluboce miluje tento kraj, jeho historii a báje, a jak mistrovsky umí popsat stínovou zónu, kde se realita a legendy prolínají.

Dějiny jihofrancouzského Languedoku se staly úrodnou půdou pro světoznámou trilogii, počínaje fenomenálně úspěšnou knihou Labyrint, přes její volné pokračování nazvané Hrobka, až nyní po závěrečný díl Citadela – dramatický a vášnivý konec celé série. (Založil/a: Eli.)

Kate Mosse Kate Mosse
*20.10.1961

Kate
  19. 3. 2015, 16:08
Já mám prostě Moss jako spisovatelku ráda. Hrobka, Labirint a Citadela je výborna triologie, která baví a překvapí. Hodně překvapí