Vědomí podvědomí

Vědomí podvědomí Originální název: Subliminal: How Your Unconscious Mind Rules Your Behavior
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0909-2

Argo (2013) 978-80-257-0909-2 308

Autor knih Feynmanova duha či Život je jen náhoda, spolupracovník Stephena Hawkinga, ve své nové knize zkoumá, jak naše vnímání a prožívání světa ovlivňují nevědomé pochody – jak například často mylně hodnotíme vztahy ve vlastní rodině, vztahy s přáteli či spolupracovníky nebo si nesprávně pamatujeme důležité události.
Ať už jde o podporu věnovanou politikovi či spropitné servírce – všechny naše úsudky, veškeré naše vnímání funguje na dvou úrovních: vědomé a nevědomé. Během posledních dvaceti let vyvinuli badatelé řadu nástrojů, jak nevědomé pochody zkoumat.
Mlodinow provádí čtenáře tímto relativně novým vědním oborem a díky jeho vtipu a schopnosti názorného výkladu se mu daří ukázat složitost lidské mysli a jejího fungování; a současně i proměnit naše nazírání na sebe sama i na okolní svět. (Založil/a: Moreanne)