Vánoční zpověď

Originální název: Vánoční zpověď

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-3031-1

Mladá fronta (2013) 978-80-204-3031-1 200

Možná měl trochu smůlu. Unaven věčnými partnerskými konflikty a zahnán do kouta šel a nechal se napálit od lichvářů a podvodníků jako tisíce jiných lidí. Peníze nikdy nedostal, a přesto musel splácet. Co by udělal každý z nás? Zavolal na policii anebo navštívil advokáta? On byl jiný, dovedli ho daleko za hranici zoufalství, klidně se mohl zhroutit. Zareagoval jako voják, který už nemá co ztratit. Chtěl získat zpět, o co přišel, a možná si tak trochu i napravit reputaci. Nový román Martina Goffy Vánoční zpověď by nejspíš před deseti lety ještě nemohl být napsán – dnes, kdy se exekuce a drsné vymáhání mnohanásobně navýšených pohledávek stalo běžnou záležitostí, vysílá autor svého hrdinu s jasným úkolem: prozkoumat, kdo za takovým byznysem stojí, kdo vládne imaginárním penězům a kdo pro své štěstí neváhá zničit životy ostatních. A nejen to. Tváří tvář této pololegální mašinerii také obhájit sebe sama. Goffovsky, tedy všemi možnými prostředky.
Další mrazivý thriller nové hvězdy české detektivky. (Založil/a: Moreanne)

JarKun
  2. 2. 2014, 11:51
Hodně drsná knížka, ale hodně ze současného života. Z hlavní postavy rozporuplné pocity. Na jednu stranu se nemíním zastávat lidí, co si ničí život vlastní hloupostí a podléhají např. drogám, hraní a alkoholu. Společnost do nich rve miliony, aby se vyléčili, přitom, nemůžu si pomoct, každý, kdo má mozek, a vidí statisíce špatných zkušeností lidí před ním, se to může vyhnout. Ale na druhou stranu ... když pak nouze člověka využijou šmejdi a kriplové, kteří mají firmy na lichvářské půjčky a všechno jim v tomto státě prochází, tak chtě nechtě, ačkoliv se mi nikdy nic takového nestalo, při tom závěrečném masakru těhle šmejdů jsem pocítil jakési sympatie vůči hlavnímu hrdinovi. Až mě to trochu děsí. Ale tihle šmejdi si asi opravdu nic jiného nezaslouží ... hodně mrazivá kniha.