Na počátku byl oheň

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Havran - 2013
ISBN: 978-80-87341-16-1

Havran (2013) 978-80-87341-16-1 89

Tématická knižní publikace vychází z chronologického vyprávění o vzniku Ateliéru Hořánek a bratr, který se zabývá –povětšinou ve spojení s architektem – výrobou originálních krbů, krbových kamen a vložek. Kniha je proložena řadou žánrově odpovídajících citátů, básní a úryvků z děl světové i české literatury. Jsou zde zastoupeni velikáni jako J. W. Goethe, James Thurber anebo Virginia Woolfová, klasici A. Christie, A. C. Doyle, R. L. Stevenson a E. A. Poe, ale i naši autoři Karel Čapek nebo Jan Neruda. Ti všichni psali také o krbech. A tak knihu ocení nejen čtenáři, sedící u plápolajícího ohniště, ale všichni, kteří jsou schopni vyjít z předpokladu, že platí pravidlo „Jak se do krbu volá, ta se z něj ozývá“. Publikace je doplněna řadou působivých barevných fotografií realizovaných krbů a krbových kamen z dílny smíchovského ateliéru Mikuláše Hořánka. (Založil/a: Eli.)