Šprndy a košťata

Šprndy a košťata Originální název: Bras & Broomsticks

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-413-4

Jota (2006) 80-7217-413-4 244

Šprndy a košťata je kniha humorná i smutná, moudrá i ztřeštěná. Zdánlivě povrchní vypravěčka příběhu, Rachel, se potýká s chaotickým světem dospívání. Rachel je v prváku na střední a řeší problémy, kterými jsme si snad všechny prošly. Nemá co na sebe. Na nose má Santův dar (beďar velikosti druhého nosu). Líbí se jí dva kluci, co si jí ale ani trochu nevšímají. Její nejlepší kamarádka si našla kamarádku jinou. A tak dále. Klasický příběh dospívání je však opepřen nejednou komplikací. (Založil/a: skjaninka)

Ange014
  28. 11. 2012, 13:19
To už je hodně dlouho, co jsem tuhle knížku a jí podobné četla, ale pár jsem jich tehdy přečetla, takže si snad mohu dovolit srovnání. Fakt, že čarodějnickými schopnostmi nevládne hlavní hrdinka, ale její sestra nedává příběhu mnoho možností a 244 stránek je na knížku tohoto typu skutečně moc.
1307_A_0507
  17. 3. 2013, 19:33
mě se to líbilo :) možná to není až tak knížka pro dospělé a nepamatuju si, kde jsem k ní přišla já. A to, že magické schopnosti nemá hlavní hrdinka, která je mimochodem klasická puberťačka, co řeší všechny problémy, který k dospívání patří, ale její mladší sestra, která je podle hrdinky jasnou vítězkou (má prsa, například), je osvěžující a neotřelé. Pohled taky trochu z jiný strany. Nemusí mít vždycky všechno hlavní hrdina, ne?