Gilbarský král

Gilbarský král
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Kniha je prvotinou autora. Je založena na mixu osobního příběhu, ironického nadhledu nad lidskými vlastnostmi a pocitu, že vše co se děje, nemůže být náhoda. Kniha není psána vždy jasně. Je zde ponechána půda pro fantazii, odvozování, představy a vlastní závěry.

stránky knihy: https://sites.google.com/a/gnj.cz/svet-za-havrani-branou/home

Nejdříve se seznámíte s malým světem naivního hrdiny. Nesmělé krůčky do "velkého světa" jsou vystřídány spirálou událostí, které vedou nebohého človíčka do nezáviděníhodných situací. Čtenář prožívá spolu s hlavní postavou pocity marnosti, konečnosti, beznaděje a desiluze. Palčivý pocit, že člověk je příliš malý na to, aby změnil mašinerii intrik a mocných zásahů z "temna" je vystřídán překvapivým zjištěním. Budete tápat spolu s hlavním hrdinou, díky čemuž pak pochopíte jeho kroky a lépe se zapojíte do netradičního příběhu s ještě netradičnějším koncem. Cílem knihy je, aby její přečtení v každém člověku zanechala soubor špatně popsatelných pocitů. (Založil/a: Bajusik)

Bajusik
  17. 1. 2014, 10:08
Každá kniha by měla být jako víno, měla by zrát a být lepší a lepší. Jen mistři umí napsat perfektní knihu již od první stránky. Kniha Gilbarský král se mi líbila. Tenhle styl knih sice moc nečtu, ale kniha mě určitě oslovila. Spousta kladných i záporných postav, poutavý děj. Čtenářům doporučuji nevzdat a knihu neodložit před 3tí až pátou kapitolou, ošidili byste se o to nejlepší. Už se těším na knihy další, pokud tedy Toma neopustí fantazie, což by byla škoda 